LOKMAN HEKİM ÖMER OSMAN KORKMAZDAN ŞİFALI SAĞLIK KÜRLERİ

Ömer Osman Korkmaz 15 Aralık 2009

Lokman Hekim Ömer Osman Korkmaz, 15 Aralık 2009 tarihinde yayınlanan Nur Ertükle Her Sabah Programında, torid hastalığında, ayak ağrıları ödemlerine kadar, kalsiyum eksikliğinden, kansızlığa kadar, pek çok sağlık sorunu hakında faydalı bilgiler verdi.
TROİD HASTALARI:
Troid hastaları omega 3 ten zengin besinlerle beslenmelidir. En çok somon balığında ve balkabağında bulunur.şeker kullanmamalıdırlar. Doğru tuzu tercih etmelidirler(himalaya tuzu ).tam buğday ekmeği tüketmelidirler. Şeker yerine bal tercih etsinler.
AYAK AĞRILARINA,ÖDEMLERE FAYDALI MACUN:
* 2 kg patates,
* 2 kg pirinç,
* 100 gr.(1 çay bardağı) zeytinyağı,
* 50 gr. Acı Maraş toz biberi,
* 3-4 yemek kaşığı gazyağı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Patatesleri  kabuklarıyla beraber yıkayın. Pirinçlieri de yıkayıp,3 lt su ile birlikte  haşlayın. Lapa haline gelince, çatalla ezin. Sıcaken, diğer malzemeleri de katıp,  karıştırın.  Streç film folyonun üzerine yayın. Sıcaken, (cildinizi yakmayacak sıcaklıkta olmalı) ayaklarınıza sarın. 3-4 saat bekletin. Aynı lapayı, serin bir yerde saklamak koşulu ile, 1 hafta kullananbilirsiniz.
KANSIZLIK İÇİN: B vitamini eksikliğinde yüzde lekelr oluşur,kansızlık,halsizlık,yorgunluk hissedilir.Tam buğday ekmeği yesinler,şeker yerine bal kullansınlar,himalaya tuzu tercih etsinler.
KALSİYUM EKSİKLİĞİNDE: Yıkanmış yumurta kabuklarını biraz yağda kavurun ve balla karıştırıp yiyin.
SAFRA KESESİ HASTALIKLARI VE SAFRA TAŞI İÇİN  : Bu hastalığa yaban üzümü faydalı olur.
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRMEK İÇİN:
*1 tatlı kaşığı zenefil(taze ise rendeleyin,tozunuda kullanabilirsiniz),
*1 -2 kaşık bal,
*1 bardak su,
HAZIRLANIŞI : Suyun içine balı ve zencefili ilave edin.günlük 1-2 bardak çay gibi  tüketin. Kanser hastaları ve şeker hastaları da kullanabilirler.bağılıklık sistemini de kuvvetlendirip hastalıklardan korur.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“LOKMAN HEKİM ÖMER OSMAN KORKMAZDAN ŞİFALI SAĞLIK KÜRLERİ” Konulu yazıdaki yorumlar

  • ferah

    bağışıklık sistemini güçlendirmek deniyorsa çam balından da özellikle bahsetmekte fayda var. düzenli tüketimde süper etkileri var. hem zaten aminoasit, demir, enzim ve mineral zengini bi bal çam balı.

  • İlginizi Çekebilir

    Sponsor Bağlantılar