Manyetik Takılarla Tedavi Gerçek mi ?

Sağlık 18 Nisan 2015

Son zamanlarda herkesin merak ettiği ve araştırdığı bir konu hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum. Manyetik takılarla tedavi gerçek mi ? 1970 li yıllardan bu tarafa manyetik alan tedavisi ile ilgili pek çok çalışma yapılmış ve gerçekten de çok olumlu sonuçlar alınmıştır. Binlerce insan manyetik alan tedavisi sayesinde sağlığına kavuşmuş ve yaşam kalitesini yükseltmiştir. Bizim ülkemizde de yeni yeni duyulmaya ve kullanılmaya başlanan manyetik takılar da gerçekten de insanların daha kaliteli, ağrısız, enerjik ve daha pozitif bir yaşam sürmeye başlamışlardır. Manyetik alan tedavisi, başta Japonya olmak üzere, pek çok ülkede doğal tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Japon Dr. Kyoichi Nakawaga, sırt ve omuz ağrıları, boyun ve bel tutulmaları,göğüs kafesi ağrıları, migren,kronik kabızlık, uykusuzluk ve yorgunluk gibi şikayetlerin  pek çoğunun kaynağında manyetik alan yeterliği olduğunu tespit etmiş ve bu tip şikayetli olan 10.000 den fazla insanı manyetik alan tedavisi ile sağlığına kavuşmuştur. Manyetik takıların faydalarının olması mantıklı bir sebebe dayalı elbette. Dünyada  manyetik bir alan mevcut. Son yıllarda manyetik alanda %50 civarında bir azalma olmuş ve bu azalma halen devam etmektedir. Manyetik alan yetersizliği nedeni ile eski zamanlarda yaşanmayan pek çok hastalık ortaya çıkmıştır. Bu hastalıkların tedavisi son derece basittir. Manyetik alan yetersizliği problemi ortadan kaldırıldığı taktirde, bel ağrısı, boyun ağrısı, eklem ağrıları, migren, astım, depresyon gibi şikayetler de ortadan kaldırılabilir.

Manyetik Takılar İle İlgili Bilimsel Araştırmalar

manyetik_taki_kullanici_yorumlari

 • Japon Dr. Kyoichi Nakawaga, yaptığı araştırmalar ve denemeleri sonucunda binlerce insanı manyetik alan tedavisi ile tedavi etmiş ve manyetik takıların faydalarını kanıtlamış bir isimdir. Dr. Kyoichi Nakawaga çalışmaları ve kanıtları sonrasında manyetik alan tedavisi ve manyetik takılar, Japonya Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ve tıbbi tedaviler içerisine dahil edilmiştir.
 • 1974 yılında Prof. Dr. Med.Wolfgang Mühlbauer tarafından yapılan manyetik alan tedavileri detaylı bir rapor halinde tıp literatürüne girmiştir.  Dr. Med.Wolfgang Mühlbauer  bir hastası üzerinde manyetik alan tedavisini denemiş ve son derece olumlu sonuçlar almıştır. Karın kısmında yanıktan dolayı meydana gelen açık yaranın etrafına mantyetik mıknatısları bir flaster gibi yapıştırmış ve kısa sürede yanıktan meydana gelen yara izlerinin iyileştiğini tespit etmiştir.
 • Manyetik takıların faydaları konusunda yapılan bir diğer araştırma ise, Amerikalı iki Nobel ödülüne sahip olan Linus C. Pauling’e aittir. Linus C. Pauling yaptığı bilimsel araştırmalarda Demir içerikli kırmızı hemoglobin hücrelerinin manyetik özellikte olduğunu keşfetmiş ve kanıtlamıştır. Üstlik bu buluşu ile de kimya alanında Nobel Ödülü almıştır.
 • Ülkemizde Magnetix Wellness adı ile tanınan manyetik takılar, aksesuar amaçlı değil sağlıklı olmak ve sağlıklı yaşamak adına bizlere sunulan sağlık magnetleridir. Kullanım kolaylığı olması açısından manyetik takılar olarak tasarlanmıştır. Şıklığına düşkün olan ve aksesuar kullanmayı seven kişiler açısından  son dere kullanışlı ürünlerdir. Ülkemizde manyetik takıların faydaları/yararları konusunda bilimsel bir çalışma olmadığı için bazı olumsuz yorumlar yazılmaktadır. Binlerce kullanıcısı olan Magnetix Wellness manyetik takılardan fayda görenlerin olumlu yorumları bu olumsuzlukların kolaylıkla ekarte etmektedir.

Manyetik Takıların Faydaları/Yararları

manyetik_takilar_ne_ise_yarar

 • Manyetik takıların faydaları/yararları konusunda en çok bilinenlerden bir derleme hazırladık. Buyurun bakalım manyetik takıların faydaları nelerdir? Manyetik takı ile tedavi gerçek mi? hep birlikte görelim.
 • Manyetik Takılar, eklem ağrıları, kas ağrıları ve kas tutulmaları, kas spazmları gibi şikayetleri kısa sürede geçiriri ve sürekli kullanımda tedavi olmanızı sağlar. Manyetik alan tedavisini ağrılar üzerindeki yararları ve iyileştirici etkileri bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Dünya üzerinde pek çok insan manyetik takılar ile tedavi olabilmektedir.
 • Manyetik Takılar, Metabolizmayı hızlandırır.
 • Manyetik Takılar, cinsel performans düşüklüğünü ve cinsel isteksizliği giderir.
 • Manyetik Takılar, vücuttan toksinleri atar ve organların çok daha sağlıklı çalışmasını sağlar.
 • Manyetik Takılar idrar yolu enfeksiyonları ve böbrek rahatsızlıklarında son derece faydalıdır.
 • Manyetik Takılar, kan dolaşımını düzenler.
 • Manyetik Takılar Vücut direncini artırır.
 • Manyetik Takılar damar tıkanıklığı probleminin tedavisinde yardımcıdır.
 • Manyetik Takılar kasılma ağrılarını kısa süre içerisinde giderir.
 • Manyetik takıların yararlarından bir tanesi de, romatizmal rahatsızlıkların azaltılmasını ve zamanla tedavi edilmesini sağlamasıdır.
 • Manyetik Takılar, vücuttaki şişliklerin ve ödemlerin hızlı bir şekilde giderilmesini sağlar.
 • Manyetik Takılar cilt yenilenmesini hızlandırır ve  daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar.
 • Manyetik takılar sinir sisteminin dengelenmesini sağlar. Bu sayede depresyon, aşırı yorgunluk ve isteksizlik problemlerinin giderilmesini sağlar.
 • Manyetik Takılar migren hastalığının doğal ve kesin çözüm yoludur. Migren hastalarının hemen hemen hepsi, manyetik takıları kullanmaya başladıktan sonra,migren ağrılarının geçtiğini ifade etmişlerdir. Migren hastalığının kesin çözümü manyetik takılardan geçmektedir. Yapılan araştırmalar da bunun kanıtıdır. Pek çok migren hastası manyetik takılar sayesinde migren hastalığına kesin çözüm bulmuştur.
 • Manyetik Takılar adet sancıları gidermekte oldukça etkilidir. Adet sancılarına doğal ve kesin çözüm sunar.
 • Manyetik Takılar, artrit ve eklem kireçlenmesi gibi, sağlık sorunlarına çözüm sunar. Ağrıları kısa sürede geçirdiği gibi, manyetik takıların sürekli kullanılması ile de tedavi edilmesine yardımcı olur. Dünya üzerinde pek çok insan artrit ve eklem ağrıları sorunlarına manyetik alan tedavisi ve manyetik takılar ile kalıcı ve kesin çözüm bulmuştur.
 • Manyetik takılar, bel fıtığı için de doğal ve kesin çözüm olarak kullanılmaktadır. Manyetik kalp sayesinde, bel fıtığı için kesin çözüm sunulmaktadır. Manyetik kalp kullanan hastalarda bel fıtığı ağrıları kısa sürede geçmekte ve sürekli kullanım sonucunda da bölgedeki kan dolaşımı düzenlenerek tedavi sağlanmaktadır.
 • Manyetik takılar astım hastaları için de doğal ve kesin tedavi yöntemidir. Pek çok astım hastası manyetik takılar ile doğal yoldan ve kesin çözüm yolu bulmuştur.
 • Manyetik takılar sadece sağlık sorunları olan insanlar için değildir. Sağlıklı olan insanlarında kullanması gereken sağlık magnetleridir. Manyetik takılar aksesuar değil sağlık amaçlı kullanılan magnetlerdir. Kullanım kolaylığı olması açısından aksesuar şeklinde dizayn edilmiştir. Siz de ister sağlık sorununuz olsun, ister olmasın mutlaka manyetik takılar ile manyetik alan tedavisinin faydalarından istifade etmelisiniz. İletişim için 0505 816 22 79 (Aslı Sever)

Manyetik Takıların Faydaları Konusunda Benim Yorumum

manyetik_takilari_nerden_alabilirim

Makalemizin son bölümünde Magnetix Wellness manyetik takılar ile ilgili kendi deneyimlerimi anlatmak istiyorum. Ben Magnetix Wellness manyetik takı setini annem için aldım aslında. Benim boyun fıtığım var. Bu durum bende hem sırt ağrısı hem de baş ağrısına neden oluyor. Kargo geliğinde yine boyun fıtığım yüzünden şiddetli baş ağrısı ve sırt ağrısı yaşamaktaydım. Gelen koliden çıkan manyetik takıları öncelikle kendi üzerimde denedim. Sadece 10 dakika içinde başımın ağrısı geçti. Ardından hemen manyetik bakır kalbi sırtıma yerleştirdim. 1 saat kadar sonra sırt ağrım da geçti. Oldukça rahatladım. Ardından paketten çıkanları anneme verdim ve nasıl kullanması gerektiğini de tarif ettim. Annem Tansiyon, şeker,kalp hastalığı, eklem kireçlenmesine bağlı şiddetli eklem ağrıları ve yürümekte zorluk yaşayan bir insan. Üstelik tüm bu sağlık sorunlarından sonra da haliyle depresyonun eşiğinde bir insan. Annem sadece 2 gün kullanımın ardından daha rahat nefes aldığını, eklem ağrılarının yok denecek kadar azaldığını ve bu sebeple günde 2 defa kullandığı ağrı kesiciyi içmediğini, gece çok rahat uyuduğunu ve sabah da son derece dinlenmiş olarak uyandığını,kendisini çok iyi hissettiğini anlatı. Manyetik takılarla tedavi gerçek mi diye soran okurlarımıza cevabımız  kesinlikle gerçek  olacak. Çünkü kendi şahsi deneyimlerim sonucu manyetik takılarla tedavinin gerçek olduğunu gördüm. Çok kısa sürede çok olumlu sonuçlar aldık.

Manyetik Takıları Nereden Alabilirim ?

Manyetik takılarla tedavi olmak veya daha sağlıklı bir hayat sürüp oluşabilecek sağlık sorunlarını önleyebilmek amacı ile, manyetik takı sahibi olabilirsiniz. Sayfamızın yorum kısmına isim ve telefon numarası bıraktığını taktirde sizlerle irtibat kurup dilediğiniz manyetik takıyı size gönderebiliriz. Yorumlar 3. şahıslara kapalıdır. Telefon numaranız ve bilgileriniz 3. şahıslar tarafından görülemez.

Önemli Hatırlatma ;

Kalp pili olan kişilerde doktora danışmadan kullanmaması gerekir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Manyetik Takılarla Tedavi Gerçek mi ?” hakkında 33 yorum var

 • adnan

  merhaba lar ben 46 yaşında yım böbreklerimde keratin ve üre tahlillerde yüksek cıktı bunlara iyi gelebilecek manyetik takı önerrebilirmisiniz

  1. admin

   böbrekleriniz için manyetik su çubuğu, bakır kalp ve manyetik tabanlık kullanmanız faydalı olacaktır.

   1. adnan

    merhaba su cubuguve tabanlık önermişsiniz fiyat bilgisi verirmisiz

 • Asiye Yılal

  Manyetik takı fiyatları ile ilgili bilgi almak istiyorum ve nasıl sahip olabilirim

  1. admin

   asiye Hanım Fiyatları alacağınız ürüne göre değişmektedir.

 • Suna Derinsu

  takılarla ilgili bilgi istiyorum

 • Olcay Tanrısever

  Boyun ve eklem agrilarim icin manyetik takilarinizi gormek isterim.

 • sibel

  Ben fibromiyalji ve sjögren hastasıyım.Halsizliğim ve ağrılarım çok. İlk aşamada su çubuğu ve bir adet strip almak istiyorum.Fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim.

 • Nurdan

  Merhaba ben 8 yildir vertigo hastasiyim iyi gelebilecek bir urun onerebilirmisiniz ?

  1. admin

   Nurdan hanım merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Acil Şifalar Dilerim. Vertigo rahatsızlığı için önerebileceğim ürünler mevcut. Yorum olarak bana telefon numaranızı göbderirseniz size yardımcı olabilirim.

 • Gulsen

  Merhaba admin
  Ben 1996 yilindan bu yana fibromiyalji rahatsizligi yasiyorum.Sabahlari Basimda acilamamazlik konsantrasyon bozuklugu kronik yorgunluk ve halsizlik sinir uclarimda iltihaplanma yumusak doku romatizmasi ile 21 yildir savasiyotum.Bir de 5 yil evvel belimde aniden bi agri olustu doktora gittim film’e gonderdi T12 ve L1 de iltihapli romatizma goruldu.5 yildir agri kesicilerin bile fayda etmedigi agri yasiyorum.Cok zor durumdayim.Yurumekte ayakta durmakta cok zorlaniyorum kilom da var.Hareketsizlikten kilomu veremiyorum.Bana nasil yardimci olursunuz.
  Ve hangi magnetleri almam gerekiyor.Merak ettigim bir konuda su Herhangi bi magnet her hastaliga yardim mi ediyo yoksa bilezik alirsam koluma yardimci olur kalp alirsam sirtima yada gogsume yardimci olur diye bisey mi var.Yardimci olursaniz memnun olurum tesekkur ederim.Bu arada 64 yasindayim

  1. admin

   kuzukuzu2014@gmail.com mail adresine cevap yazdım bilginiz olsun.

  2. Gulsen

   Merhabalar,
   Beni bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim.
   Tabanlik hakkinda bilgi ve fiyat almak istiyorum e mail gondermistim.Tesekkurler
   Cok iyisiniz

 • sadrettin köseoğlu

  eşim fibromiyoloji ve behçet ( iltihaplı romatizma ) hastası. ona uygun bi takı önerirmisiniz

 • ozlem ergin

  manyetik takılarla ilgili orjinal olup olöadıgını nasıl öğreneblirm. birde fıyat bilgisi alabilir miym?

 • Ahmet Türker

  Manyetik takı satın almak istiyorum. Bilgi verirmisiniz lütfen.

 • İlginizi Çekebilir

  Sponsor Bağlantılar