Menekşe Yağı İle saç Bakımı

Saçlarımızın güzelliğimizin tamamlayıcısıdır. Kadın olsun erkek olsun saçlarıyla uğraşır canlı ve bakımlı görünmesi için ellerinden geleni yaparlar.Saç bakımı için kullanılabilecek pek çok saç bakım ürünü mevcut. ama bunların pek çoğunda kimyasal maddeler olduğundan saç bakımı yaparken aynı zamanda saçlarınıza da zarar verebiliyorsunuz. Bu sebeple saç bakımı konusunda doğal olan ürünler kullanmak gerekli. Bunun için bitkisel yağlar son derece ideal ürünler. Bitkisel yağlar ile saç bakımını yaparken aynı zamanda, saçlarınızın da canlı ve sağlıklı kalmasını sağlarsınız. Menekşe yağı saç bakımı konusunda adeta uzman denilebilir. Menekşe yağı genellikle cilt bakımında kullanılır ama saçlarınız için de mutlaka deneyin derim. Gerçekten de muhteşem bir bitkisel yağ ve saç bakımı konusunda çok memnun kalmanızı sağlayacak. İşte size canlı ve gür saçlar için 2 öneri. Menekşe yağı ile saç bakımı.

Saç Dökülmelerine karşı

Özellikle saç dökülmelerinde kullanılan en eski metodlardan biri olan menekşe, saça eski canlılığını kazandırır.Sadece saç dökülmelerinde değil,saçlarınızın canlı ve sağlıklı olması için de menekşe yağından faydalanabilirsiniz..
Bir çorba kaşığı susam yağını, iki çorba kaşığı menekşe yağı ve bir yumurta sarısıyla karıştırıp saç diplerinize sürüp1 saat bekletin ve yıkayın. Bu kürü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

menekse_yagi_ile_sac_bakimi

Yapısal olarak zarar görmüş ve çok fazla hırpalanmış saçlar için:

İkinci ve yine çok etkili bir formül ise; 40ml. hintyağı ile 20ml. tatlı badem yağını karıştırıp benmari usulü(buharda) ısıtın. Isınan bu karışımı saç diplerinize ve uçlarına iyice yedirip bir saat bekletin ve yıkayın. Son durulama suyuna(1 litre) 5 damla badem yağı damlatın ve 1 çorba kaşığı da elma sirkesi ekleyiverin. Bu su ile saçlarınızı durulayın. Badem yağı sirke ile dengelendiği için, bitlenmezsiniz. Saçlarınız pırıl pırıl ve yumuşak olur. Saç dökülmeleriniz de bu yağ bakımını uyguladıkça ortadan kalkacaktır..!
Sirke kokusunu ise düşünmeyin, 1 litre suda hiç birşey gibidir. Koksa da bir müddet sonra kokusundan eser kalmaz 😉

Küçük bir not :

Hem menekşe yağı içeren formülü, hem de badem yağı içeren ikinci formülü kullanayım derseniz; hafta içerisinde bir gün menekşeli olanı, bir başka gün de badem yağlı olanı uygulayabilirsiniz.

Menekşe Yağı Saça Nasıl Uygulanır ?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Menekşe Yağı İle saç Bakımı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3817
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1583

Sponsor Bağlantılar