MEVSİMLER VE DEKORASYON

Dekorasyon 08 Ocak 2010

Her mevsim değişiminde, evinizde yapacağınız ufak tefek, dekorasyon değişiklilkeri, sizleri mutlu edecektir.  Bu sayedei sakladığınız, atmaya kıyamadığınız, pek çok eşyayı da, dönüşümlü kullanmış olacak ve evinizde, farklı bir hava yaratmış olacaksınız.
* Havalar soğuduğunda, eşyalarınızın üzerine örtmek için, tüylü ve sıcak tutan örtü takımları tercih edin. Havalar ısınmaya başladığında ise, bunları kaldırabilir veya yerlerin yumuşak pamuklu ve ipekli kumaşlar örtebilirsiniz.
* Eğer, uzun bir kış dönemi ise; kış mevsimi bitmeden, ilkbahar eşyalarınızı çıkarın. Belki sıcak battaniyeleri kullanmaya devam edeceksiniz ancak ilkbahar esintisi taşıyan eşyalar evinize çok daha aydınlık bir görünüm katacaktır.
* İlkbahar ve yaz dönemlerinde kullandığınız aksesuarlarda, açık renk tonlarını ve hafif görünümü tercih edebilirsiniz.
* İlkbahar geldiğinde, yatağınızdaki yün dolgulu yorganı kaldırıp, yerine çok daha hafif pamuklu bir yatak örtüsü veya sade pamuklu bir pike kullanabilirsiniz.
* İlkbahar ve yaz aylarında sehpanızın üzerine, bahçe ve çiçek kitapları koyabilirsiniz. Bunlar dışarıdaki canlılığın evin içine girmesine olanak tanıyacaktır.
* Çam ağacı çiçek süslemelerini ve yılbaşını hatırlatan renk tonlarını, çok daha açık ve canlı renklere dönüştürerek, ilkbaharı karşılayabilirsiniz. Koyu pirinç ve seramik kapların yerine de, saydam ve kristal vazolar tercih edebilirsiniz.
* Koyu desenli yastık kılıflarınızı, çok daha ferah bir görünüm yaratacak, çiçek baskılı veya daha sıcak havalar için ekose desenli kılıflarla değiştirebilirsiniz. Dekoratif yastık kılıflarını değiştirmek yerine, iki farklı yastık takımını sıcak ve soğuk mevsimlere göre değiştirerek kullanabilirsiniz.
* Terse çevrilebilir perde kullanırsanız, mevsim değişikliklerinde perdenizi canlı tonlardan nötr tonlara kaydırmanız rahat olacaktır.
* Eğer vitrininizde tabak koleksiyonu gibi bir serginiz varsa, kışa uygun klasik tasarımlı olanları yaz geldiğinde çiçek desenli porselenlerle değiştirebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MEVSİMLER VE DEKORASYON” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
2017 Dekorasyon Trendleri

2017 Dekorasyon Trendleri

08 Mart 2017
784

Sponsor Bağlantılar