MEYVE ÇEKİRDEKLERİNİN ZARARLARI VE FAYDALARI

MEYVE ÇEKİRDEKLERİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI
MEYVE ÇEKİRDEKLERİNİN FAYDALARI VE ZARARLARI

Meyve Çekirdeklerinin Faydaları Ve Zararları

Doğal Detoks Macunu, Karpuz Çekirdeğinin Faydaları, Meyve Çekirdeklerinin Faydaları, Meyve Çekirdeklerinin Zararları,Meyve Çekirdeklerinin Fonksiyonu
Meyve Çekirdeklerinin Zararları
* Bunların başında portakal, mandalina ve greyfurt gibi kış meyveleri geliyor. İnsanlar, bulundukları ortam, alışkanlık ve zaman eksikliğinden bunları çekirdekleriyle birlikte tüketebiliyor. Çekirdekleri ayıklanmadan tüketildiği zaman bunlar apandist dediğimiz organın tıkayarak, akut apandisite yol açar.
* Yine, kabuklu yemişler veküçük kemik parçacıkları hastalığa neden olabilir.
Belirtileri ;
Göbek etrafında başlayıp, sağ tarafa doğru inen bir ağrı ile bulantı, kusma ve iştahsızlık görülürse apandisit ihtimalinin değerlendirilmesi gerekir.
“Bu belirtiler, görüldüğünde kişi hemen doktora başvurmalıdır. Kendi kafasına göre ağrı kesici alması, çevresindekilerin antibiyotik vermesi son derece yanlıştır. Bu durum doktorun muayene bulgularını maskeler, yani bir taraftan olay devam ederken, ağrı kesici ile olayı örtmüş olursunuz. Zaman kaybetmeden bir hekime başvurulmalı ve herhangibir, ağrıkesici alınmamalıdır.
Meyve Çekirdeklerinin Faydaları
* Karpuzun kabuğa yakın beyaz kısmı ve (3-5 tane 8-10 da olabilir) çekirdeği faydalıdır. Karpuz çekirdekleri de içinde bulunan Cucurbocitrin adlı madde ile kan basıncını düşürmeye ve böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesine yardımcı olur. Yağ ve kolesterol içermediğinden ve kalorisi de düşük olduğundan yaz aylarında yapılan diyetlerde özel bir yeri vardır Tatlı ve sulu soğuk bir karpuz yaz aylarının en lezzetli serinleticisidir. İçerdiği bol su ve vitaminlerle sağlıklı beslenmemizde önemli bir rol oynar.
Meyve Çekirdeklerinin Cilde Faydaları-Meyve Çekirdekleri İle Doğal Peeling
* Kayısı çekirdeği tozu,
* siyah üzüm çekirdeği tozu,
* yulaf tanesi unu,
* pirinç unu,
* nişasta ve kil,
işte bu doğal ürünlerle yapacağınız özel beden macunu yüzünüzü güldürecek.
Hazırlanışı ve Kullanım Şekli : Bu tozların hepsinden yarım çay bardağı elde edin. Hepsini birbirine harmanlayın. Su ile hamur yapın ve elde ettiğiniz bu maske ile karın ve bacak bölümü de dahil on dakika bütün bedeninizi ovun. Sonra bedeninizdeki maddeler kaybolmadan banyoda 10 dakika bekleyin. Daha sonra duş alın. Üzerine bir bitkisel nemlendirici sürün. İyi bir tene kavuştuğunuzu göreceksiniz. Bunu ayda iki kez uygulayın.
Doğal Detoks Macunu, Karpuz Çekirdeğinin Faydaları, Meyve Çekirdeklerinin Faydaları, Meyve Çekirdeklerinin Zararları,Meyve Çekirdeklerinin Fonksiyonu,Meyve Çekirdeklerinin Faydaları ve Zararları,Meyve Çekirdeklerinin Zararları ve Faydaları

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MEYVE ÇEKİRDEKLERİNİN ZARARLARI VE FAYDALARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3656

Sponsor Bağlantılar