MEYVELERİN FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR ?

Meyvelerin Faydaları ve Zararları
Meyvelerin Faydaları,Meyvelerin Faydaları Nelerdir,Meyvelerin Zararları, Meyvelerin Faydaları ve Zararları
,Kilo Aldıran Meyveler

Yaz kış beslenme alışkanlıklarımızın arasında yer alan ve sıklıkla tükettiğimiz meyvelerin faydaları her zaman konuşulur. Peki ama ya meyvelerin zaararları.. . Sıklıka evlerimizde bulundurduğumuz ve tükettiğimiz meyvelerin faydaları ve zararları konusunda sizleri bilgilendirmek istedik.. 

Meyvelerin Faydaları ve Zararları
Meyvelerin Faydaları ve Zararları

Meyvelerin Faydaları,Meyvelerin Faydaları Nelerdir,Meyvelerin Zararları, Meyvelerin Faydaları ve Zararları,,Kilo Aldıran Meyveler
* Meyve yemenin, kilo aldırmadığı konusunda, yanlış bir inanış, kendini gösteriyor ve bol miktarda, meyve tüketilmesi gerektiğine inanılıyor. Ama, bazı meyverler, glisemik indeks değerinin yüksek olması nedeni ile, kilo aldırıyor. Bu sebeple, meyveleri, gerektiği kadar tüketmekte fayda var. Herşeyin fazlasının zararlı olduğu gibi, meyvenin de fazlası yarar yerine zarar getiriyor.
* Günde 2-3 porsiyon taze meyve yemenin önemini her yerde belirtirler. Meyve yerken iyi yıkayıp, kabuklarıyla beraber tüketmeniz gerekir.
* Bir meyve ortalama 100-150 gram civarındadır. Günde ortalama 500 gram meyve tüketebilirsiniz. Bu miktarı gün içine bölerek tüketin. Her besini mevsiminde ve taze olarak tüketmek faydalıdır. Yaz meyvelerinin çeşitliliği ve çokluğu, size sıkılmadan meyve yeme imkanı sunar.
* Bazı meyvelerin glisemik indeksi yüksektir. Daha kolay kilo almanızı sağlar. Daha çabuk acıkmanıza ve daha çok yemenize sebep olur. Kilo vermek istiyorsanız, kırmızı meyveleri fazla tüketmeyin.
Ülkemiz meyve ve sebze açısından son derece zengindir. Hele yaz aylarında, canınızın istediği çeşitlilikte salatalar hazırlayabilirsiniz. Salatalık, roka, domates, maydanoz gibi sebzelerden hazırlayacağınız salata sağlığınızı korumanıza da yardımcı olacaktır. Böylece hem vitamin eksikliğinizi giderirsiniz, hem posa açısından zengin beslenmiş olursunuz.
Ülkemizde sıklıkla karşılaşılan posa sorunun altında yatan en önemli etken, posadan zengin beslenmemektir. Topraklarımızda bolca salata yetişmesine rağmen, pek rağbet görmemektedir. Oysa, sağlıklı her sofranın baş yemeği salata olmalıdır.
* Vücudunuza her gün, yaklaşık 2-3 saat aralıkla kaliteli, sindirimi uzun süren kana geçiş hızı yüksek olmayan besinleri uygun miktarda vermemiz gerekir. Bunun en iyi yolu da, tüm besinleri içeren, karışık ve renkli öğünler tüketmektir.
* KiloAldıran Meyveler : Muz, dut, üzüm, taze incir, karpuz, kavun, hurma
Meyvelerin Faydaları,Meyvelerin Faydaları Nelerdir,Meyvelerin Zararları,Meyvelerin Faydaları ve Zararları,Kilo Aldıran Meyveler

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MEYVELERİN FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar