Mirha Yağının Faydaları Nelerdir ?

Şifalı Bitkisel Yağlar 12 Haziran 2013

Mirha Yağının Faydaları Nelerdir ? konulu makalemizde, sizlerle Mirha Yağı,Mirha Yağı Nedir,Mirha Yağının Faydaları,Cilt Çatlakları İçin Mirha Yağı,Mirha Yağı Nasıl Kullanılır,Mirha Yağı Kullanımı,Mirha Yağının Faydaları Nelerdir  konularını paylaşacağız. Mirha yağı, pek çok insan tarafından bilinen bir yağ değil. Peleseng yağı yalancı mirha yağı olarak geçiyor ama, bizim bahsettiğimiz mirha yağı pelesenk yağı değil.. Mirha yağı, özellikle kadınlar için son derece faydalı bir yağdır. Öncelikle mirha yağının ne olduğunu açıklayalım. Mirha uçucu yağı, iyi bir antiseptik ve yatıştırıcıdır.

Mirha Yağı,Mirha Yağı Nedir,Mirha Yağının Faydaları,Cilt Çatlakları İçin Mirha Yağı,Mirha Yağı Nasıl Kullanılır,Mirha Yağı Kullanımı,Mirha Yağının Faydaları Nelerdir

 • Çatlak ya da sertleşmiş ciltler, yaralar, ağız ülseri, iltihaplı diş etleri üzerine iyileştirici etkisi vardır.Mirha Yağı Faydaları,Mirha Yağının Faydaları,Mirha Yağının Faydaları Nelerdir
 • Sulu egzamanın iyileşmesini hızlandırır.
 • Mantara karşı iyileştirici özelliğinden dolayı, vajinal yıkamada ya da atletlerin ayak banyolarında kullanılır.
 • mirha_yaginin_faydalariBalgam söktürücüdür. Öksürük, grip, nezle, bronşitte kullanılır. * Uyarıcı, bedeni güçlendirici ve hazım sistemi rahatlatıcısıdır.
 • İshal, hemoroit ve hazımsızlıkta yararlıdır.
 • Rahim güçlendiricidir.
 •  Âdet dönemi düzensizliklerine yardımcı olur.
 • Huzursuzluk hallerini giderir, belirsizlikleri ve korkuları yatıştırır, duygular üzerine pozitif, dengeleyici etkiye sahiptir.

Mirha Yağı Nasıl Kullanılır,Mirha Yağı Kullanımı

 • 10 damla uçucu yağ, 25 ml suda iyice karıştırılır. Yaralar için dıştan uygulanır ya da hemoroitler için losyon olarak kullanılır.
 •  1 ml uçucu yağ, 15 ml tatlı badem yağıyla seyreltilir. Yoğun balgamlı soğuk algınlığı ve bronşitte göğse masaj yapılır.
 • Akne ve deri iltihabı gibi cilt sorunlarının tedavisinde ve iltihaplanmayı azaltmak için, 2 – 4 damla uçucu yağ, 10 ml soya yağına ilave edilerek dıştan uygulanır.
 • Boğaz ve dişeti sorunları için antiseptik olarak, 1 damla mirha ve 1 damla nane uçucu yağı bir bardak suya ilave edilir. Ağız çalkalanır ve gargara yapılır, su yutulmaz.

Cilt Çatlakları İçin Mirha Yağı

5 damla mirha, 5 damla benzoin ve 4 damla ıtır uçucu yağı, 30 gr parfümsüz, içinde lanolin olmayan kreme ilave edilir. İyice karıştırılır ve cilde uygulanır. Mirha Yağı,Mirha Yağı Nedir,Mirha Yağının Faydaları,Cilt Çatlakları İçin Mirha Yağı,Mirha Yağı Nasıl Kullanılır,Mirha Yağı Kullanımı,Mirha Yağının Faydaları Nelerdir

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Mirha Yağının Faydaları Nelerdir ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar