MODA TESTİ

Moda 16 Eylül 2009

Moda sizce nedir? Bana göre, moda insana yakışandır. Sır moda diye, komik durumlara düşmektense, yakışanı giymek, her zaman için iyidir. Sizin hazırladığımız moda testimizi çözmeye ne dersiniz?
SORU :
Daha ince görünmek için aşağıdaki renklerden hangisini tercih edersiniz?
a) Parlak yeşil
b) Beyaz
e) lacivert
CEVAP :
Yeşil, mavi, pembe gibi ana renkler fazla yansıma yaptıklarından daha ince değil, bilakis daha kalın gösterirler. Beyaz da parlak renk kategorisine girdiği için, ince göstermez. Ancak kırık beyaz, ekru, krem gibi beyaz tonları az yansıma yaptıklarından, daha ince görünmenize yardımcı olacaklardır. Lacivert, siyah, acı kahve, koyu füme gibi tonlar ise, en az yansıma yapan renklerdir ve sardıkları vücudu olabilecek en ince şekilde gösterirler.
SORU : Daha uzan bacaklı görünmek için hangisini tercih etlersiniz?
a) Mini etek
b) Platformla giyilmiş uzun pantolon
c) Kapri
CEVAP : Mini etek giymek için zaten uzun bacak gerekir. Çünkü mini etek, dikkati doğrudan bacağa çeker ve eğer açıkta kalan bacak miktarı kısaysa zaten kısa bacaklı görünmek kaçınılmaz olacaktır. Kapriler de, bacağı gereksiz yere kestikleri için uzun bacaklı görünmek zordur. Oysa platform topuklu ayakkabıyla giyilen ve boyu yerden yalnızca 1 cm. yukarıda kalan bir pantolon hem sizi, hem de bacaklarınızı gayet uzun gösterecek, siluetinizi inceltecektir.
SORU : Şişmansanız hangisi önceliklidir?
a) Neşeli olmak
b) Hızlı yürümek
c) Dinamik görünmek
CEVAP : Kilo sorunu olan insanların ‘yukarıdaki her üç noktaya da dikkat ermeleri gerekir. Unutulmamalıdır ki, dinamizm ve neşe sizi aynı zamanda kendinizden de daha emin ve genç gösterecektir.
SORU : Çok zayıfsanız hangisinden kaçınmalısınız?
a) Tüy gibi ince kumaşlar
b) Kaim tüylü kazaklar
e) Hiçbiri. Ne kadar zayıfsan, o kadar güzelsindir
CEVAP : Ne kadar zayıfsan, o kadar büyük kafalı görünürsün demek daha doğru olacaktır. Eğer çok zayıfsanız, tüy gibi ince kumaşlar vücudunuza yapışacağından sizi daha da zayıf gösterebilirler. Bu tip kumaşlar ince insanlara çok yakışır, ama çok zayıfsanız boş verin. Kalın tüylü kazaklar ve fırfır detaylı elbiseler ise tam size göredir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MODA TESTİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar