Muhteşem Saçların Sırrı Sarımsak ve Zeytinyağında Gizli

Evde Saç Bakımı 11 Nisan 2017

Kadın olsun erkek olsun, sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmayı ister. Ama sanırım kadınlar saç bakımı konusunda çok daha hassas ve ilgili. Çünkü saç güzelliğin en vazgeçilmez unsurlarından  bir tanesi. Hal böyle olunca da kadınlar çok daha fazla saçları ile meşgul olup, çeşitli bakım yöntemleri uyguluyor. Bu gün sizlere muhteşem saçlara sahip olmanın doğal sırlarından bahsedeceğim. Muhteşem saçların sırrı sarımsak ve zeytinyağı..

Sarımsağın Saçlara Faydaları Nelerdir?

sarimsagin_saca_faydalari

Sarımsak içerisinde barındırdığı sülfür maddesinden dolayı, saç, cilt ve tırnaklar üzerinde oldukça faydalı etkilere sahip. Sarımsağın içinde sülfür dışında bol miktarda bulunan E vitamini de saçlar için bulunmaz nimet adeta. Sarımsak yıpranmış saçların onarılmasını sağladığı gibi, kolojen üretimini de hızlandırır. Saç üretimini hızlandırır. Zayıf saçları güçlendirir. Sarımsak ile yapılan saç bakımından tam randıman almak için sarımsak özünün saç derisine temas etmesi ve masaj yaparak kullanılması gerekir.

Zeytinyağının Saç İçin Faydaları

zeytinyaginin_saca_faydalari

Zeytinyağı saç bakımında kullanılan şifalı yağların başında yer almaktadır. Zeytinyağı, hem saçı hem de saç derisini yumuşatır. Yıpranmış saçları onarıp, canlandırır. Saçlarınızın parlak olmasını sağlarken, saç derisinin de olabildiğince sağlıklı kalmasını sağlar.

Sarımsak ve Zeytinyağı ile Saç Bakımı

zeytinyagi-sarimsak_kuru

Daha gür, sağlıklı ve parlak saçlar için yapmanız gereken işlem çok basit. 2 diş sarımsağı rendeleyip, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Üzerine 1 yumurta sarısı ekleyip iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz doğal sa maskesini, saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Doğal saç maskesi 30 dakika süreyle saçınızda kalmalıdır. Ardından saç tipinize uygun bir şampuan ile saçlarınızı yıkayıp, bol ılık su ile durulayın. Bu doğal saç maskesini haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz. Bir kaç kullanımdan sonra saçlarınızdaki iyileşmeyi gözlerinizle görebilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Muhteşem Saçların Sırrı Sarımsak ve Zeytinyağında Gizli” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar