MUSTAFA AYDINER HOCADAN ÖKSÜRÜK İÇİN BİTKİSEL KÜR

Eczacı, Fitoterapist Mustafa Aydıner, özellikle kış dönemlerinde, çok sık rastlanılan ve bazı hastalıklardan sonra, uzun süre geçmeyen öksürük için, karalahanayı önerdi. Kara Lahanının öksürüğü kesici ve akciğerleri koruyucu olduğunu ifade etti.
KARATURP KÜRÜ
GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 adet siyah turp,
* bal,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Karaturpun üst kısmı kesilip, içi bir miktar oyulur. İçerisine çiçek balı konulur. eğer nefes darlığı da var ise, çiçek balı yerine, çam balı kullanılır. Turp, bir bardağın üzerine konulur. Geceden, sabaha kadar bekletirli. Çocukar için, günde 3 defa 1 er çay kaşığı, büyükler için de, günde 3 defa 1 er yemek kaşığı yenir. Yemeklerden önce aç karnına tüketilir. Çörekotu yağı ile göğüse masaj yapılır.
KARALAHANA KÜRÜ :

GEREKLİ MALZEMELER :
* 2-3 yaprak karalahana,
* 2 bardak kaynamış süt,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kaynayan sütün içerisine, kara lahana yapraklarını atıp, 1 dak. kaynatın. süzün. Yetişkinler için, günde 3 defa 1 er çay bardağı, çocuklar için, günde 3 defa 1/2 şer çay bardağı, aylık bebekler için ise, günde 3 defa 1 kahve çakışı içirilmelidir.
Ayrıca, çörekotu yağı ile göğüs ovulmalı, üzerine, bir parça yün konulmalıdır. Bu sayede, öksürüğün, daha fazla ciğerlere inmeden kontrol etdilmesini sağlarsınız.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MUSTAFA AYDINER HOCADAN ÖKSÜRÜK İÇİN BİTKİSEL KÜR” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar