MUSTAFA AYDINERDEN AYAK KOKUSU VE MANTARI ADET SANCILARI ÇOCUKLARDA İŞTAH AÇMAK İTP HASTALIĞI VE BEHÇET HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL ÖNERİLER

Mustafa Aydıner 24 Ocak 2010

Mustafa Aydınerin, sağlıklı ve pratik kürlerinden yapmış olduğumuz derlemeyi, sizlerin yararına sunmak istedik. Bbitkisel kürler, evde uygulanabilecek olan kürler. Üstelik hazırlaması da son derece kolay.
AYAK KOKULARI İÇİN :
50 gr adaçayını, 1 lt kaynar suyun içerisinde 5 dak. demlendirin. Ilınınca, bu suyun içerisine ayaklarınızı sokup 10 dak. bekletin. Bu kür aynı zamanda el ve koltuk altı terlemeleri için de çok faydalıdır.
AYAK MANTARI İÇİN : 1-2 avuç kıyılmış beyaz lahanayı, 4 bardak kaynar suyun içerine atıp, kısık ateşte, 5 dak. kaynatın. Ilınınca, ayaklarınızı bu suyun içerisine sokup, 10 dak. bekletin.
* Hergün ayaklarınızı sirke ile silin.
ADET SANCILARI İÇİN :
* 1 tatlı kaşığı melisa,
* 1 tatlı kaşığı mayıs papatyası,
* 1 lt kaynar su,
Kaynayan suyun içerisine, papatya ve melisayı atıp, 5 dak. kısık ateşte kaynatın. Sabah öğle akşam 1 er bardak için.
* Çörekotu yağı ile de karın ve kasık bölgesine masaj yapın.
BEHÇET HASTALIĞINDAN KAYNAKLANAN AĞIZ YARALARI İÇİN : Behçet hastalığında, en çok sıkıntı yaratan durumlardan bir tanesi de, ağız içerisinde oluşan yaralardır. Bu yaralar için, Mustafa aydıner’in önerisi
* 1-2 damla dut şurubu ağız içerisine dökülür ve bu şurup ağız içinde, 3-4 dak. çevrilir.
* Böğürtlenin taze dış yaprakları çiğnenir.
* 1 tutum ebegümeci yaprağı ve çiçekleri, kaynar suyun içerine atılıp, 1 dak, kısık ateşte kaynatılır. Bu su ile hergün gargara yapılır.
İTP HASTALIĞI : İTP hastalığı, kandaki pıhtılaşmayı sağlayan hücrelerin azalması nedeni ile oluşan bir hastalıktır. Bu nedenle, vücutta morarmalar olur ve kanam kolay durmaz. Bu hastalık için, Mustafa Aydınerin .önerisi;
* 50 Gr dağ kekiğinin, üzerini örtecek kadar üzüm sirkesi, bir kabın içine konulur ve ağzı kapalı olarak, 3-4 gün bekletilir. Hazırlanan bu karışımdan, günde 3 defa 1 er çay kaşığı içilir.
ÇOCUKLARDA BADEMCİK ŞİŞMESİ VE İŞTAH AÇMAK İÇİN ; Bademcik şişmeleri için ; Karalahana yapraklarını, ateşte biraz yumuşattıktan sonra, boğaz kısmı, zeytinyağı ile ovulur. Karalahana yaprağı boğaza sarılarak, sabaha kadar bekletilir.
İştah açmak için ; 1 çay bardağı pekmezin (Üzüm veya dut pekmezi) içerisine, 1 çay kaşığı karabiber karıştırıp, ısıtın. Günde 2 defa çocuklarınıza içirin. Çok faydasını göreceksiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“MUSTAFA AYDINERDEN AYAK KOKUSU VE MANTARI ADET SANCILARI ÇOCUKLARDA İŞTAH AÇMAK İTP HASTALIĞI VE BEHÇET HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL ÖNERİLER” Konulu yazıdaki yorumlar

 • Nursel Çetin

  Merhaba,ben İTP hastalığı için verdiğiniz dağ kekiği ve üzüm sirkesi karışımını kullanmaya başladım ,11 yaşındaki oğlum için.Ne kadar süre kullanılacak ,aç karnınamı tok karnınamı kullanılacak belirtilmemiş.Yardımcı olursanız çok sevinirim,teşekkürler.

 • İlginizi Çekebilir
  MUSTAFA AYDINER MENAPOZ KÜRÜ

  MUSTAFA AYDINER MENAPOZ KÜRÜ

  20 Aralık 2009
  1420

  Sponsor Bağlantılar