Muz ve Bal İle Öksürüğe Son

Sağlık 04 Ocak 2017

Kış mevsiminde en çok şikayet edilen sağlık sorunu öksürük. Özellikle de çocuklarda bir türlü geçmeye kuru öksürük, anne babaların endişelenmesine neden oluyor. Bu gün sizlere muz ve bal ile hazırlayabileceğiniz doğal öksürük şurubu tarifi vereceğim. Muz ve bal ile hazırladığımız doğal öksürük şurubunun en güzel tarafı, öksürük şurubu gibi zararlı maddeler içermiyor olması ve tadının da nefis olması. Çocuklar çok severek tüketecekler.

Muz ve Bal İle Hazırlanan Doğal Öksürük Şurubu İçin Gerekli Malzemeler

muzlu_ve_balli_dogal_oksuruk_surubu

  • 400 ml ılık su,
  • 2 adet muz,
  • 2 yemek kaşığı bal,

Doğal Öksürük Şurubunun Yapımı

Muzları soyup, plastik bir kaşık yardımı ile iyice ezin. Metal kullanmayın çünkü metal kullanıldığı zaman muz çabuk bozuluyor. Ezdiğini muzları cam bir kasenin içine koyup, üzerine ılık suyu ilave edin ve yarım saat bekleyin. Karışımın iyice soğuduğundan emin olduktan sonra, balı karışımın üzerine ilave edip karıştırın. Karışımın sıcak olması ve sıcak karışıma balı eklemeniz, balın besin değerinin kaybolmasına neden olacaktır. Hazırladığınız karışımı günde 4 defa olacak şekilde tüketin. Hazırladığınız doğal öksürük şurubunu 5 gün içmeniz gerekmektedir. Şayet bitmemiş ise bile kullanmayın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Muz ve Bal İle Öksürüğe Son” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar