NANE YAĞININ FAYDALARI VE KULLANIMI

Nane Yağının Faydaları ve Kullanımı
Nane Yağının Saça Faydaları,Nane Yağının Cilde Faydaları,Nane Yağının Faydaları Nelerdir,Nane Yağının Faydaları ve Kullanımı,Nane Yağının Kullanımı

Nane, Sağlık açısından faydaları ve ferah kokusu ile hepimizin mutfağında bulunan bir bitki. Naden elde edilen nane yağı da oldukça faydalı. Bu makalemizde, nane yağının faydaları ve kullanımı konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

Nane Yağının Saça Faydaları,Nane Yağının Cilde Faydaları,Nane Yağının Faydaları Nelerdir,Nane Yağının Faydaları ve Kullanımı,Nane Yağının Kullanımı

Nane Yağının Faydaları Nelerdir
Nane Yağının Faydaları Nelerdir

*Hıçkırıktan şikayetçi olanlar enselerindeki omurları sayarak sırta doğru üçüncü omurun her iki tarafına da birer damla nane yağı koyarsa kısa bir süre içinde geçtiğini farkedecektir.
Vücudun ağrılı bölgelerinde, açık yara yoksa bir iki damla nane yağı ile bölgeye masaj yapılır.
*Çok yorgun ve halsiz hissedildiğinde nane yağını koklamak enerji verir.
*Konsantrasyon güçlüğünde bulunulan ortama nane yağı koyularak solunuma karışması saplanmalı ya da burnun altı- dudağın üst kısmına çok küçük bir damla sürülmelidir.
*Kötü ağız kokularında bir damla dil üzerine damlatılır.
*İştahı kesmesi ve çok yemeyi önlemesi için bir dakika kadar nane yağı koklanır.
*Araç tutmalarını engellemek ve oluşması halinde geçirmek için alın, göğüs ve midenin üzerine birer damla nane yağı koyulmalıdır.
*Ayakların güç içindeki yorgunluğunu atmak için ılık su içine 2-3 damla nane yağı damlatılarak ayaklar içinde bekletilmelidir.
*Cilt kaşıntılarında açık yara yoksa bölge 1 damla nane yağı ile ovulmalıdır.
*Mide bulantısında mide üzerine 1-2 damla damlatılarak masaj yapılmalıdır.
*Mide ekşimesinde içilen çayın içine 1 damla nane yağı damlatılması faydalıdır.
*Baş ağrısında şakaklar ve sinüslerin üzeri, alın ve boynun arkası nane yağı ile gözlere değmeden ovulmalıdır.
*Yüksek ateşte ayakların altı 1 -2 damla nane yağı ile ovmak faydalıdır.
* Nane Yağı Saç uzatma konusunda yardımcıdır. Saç bakımında kullanılabilir.
* Sinüsleri Açar.
* Anne Sütünü Artırır.
Sadece Sağlık ve güzellik açısından değil başka yönlerden de faydalı olan Nane Yağının çok iyi bir haşere kovucu olduğunu biliyor muydunuz ?
* Hamamböceği, fare, karınca gibi istenmeyen misafirlerin gelişini önlemek için bir pamuğa 2-3 damla nane yağı damlatılarak giriş noktalarına yerleştirilir.
Bitkilerdeki yaprak bitlerini öldürmek için 1 fincan suya 4 -5 damla nane yağı eklenerek spreyli bir şişe ile yapraklara sıkılmalıdır.
* Evcil hayvanlarınızdaki kenelerin (Fakat sadece hayvanlardaki parazitlerin yok edilmesinde kullanılmalıdır. İnsanlardaki kene için mutlaka bir sağlık kurumuna baş vurmak gerekir. ) başına pamuklu çubuğa damlattığınız nane yağını sürün. Kısa bir süre beklediğinizde kenenin yapıştığı yerden ayrıldığını göreceksiniz.
Taze boya kokusunu gidermek için sıcak suyun içine 15 ml. nane yağı dökülmeli ve ortamda bir süre bırakılmalıdır.
Nane Yağı Nasıl Kullanılır,Nane Yağının Kullanımı
Dahilen; günde 3 defa bir şeker parçası üzerine 2-3 damla damlatılarak veya 1 fincan suya 2-3 damla damlatılarak içilir Haricen; cilde masaj yapılarak sürülür.
Nane Yağının Saça Faydaları,Nane Yağının Cilde Faydaları,Nane Yağının Faydaları Nelerdir,Nane Yağının Faydaları ve Kullanımı,Nane Yağının Kullanımı

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“NANE YAĞININ FAYDALARI VE KULLANIMI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar