Nar Çiçeği Çayının Faydaları ve Hazırlanışı

Nar Çiçeği Çayının Faydaları ve Hazırlanışı
Nar Çiçeği Çayı,Nar Çiçeği Çayının Faydaları,Nar Çiçeği Çayının Yararları,Nar Çiçeği Çayı Nasıl Hazırlanır,Nar Çiçeği Çayının Hazırlanışı,Nar Çiçeğinn Diğer Adı
Bu makalemizde sizlere sağlığınızın vazgeçlmezi haline gelecek olan muhteşem bir bitki çayından bahsemek istiyoruz. Nar Çiçeği Çayı.. Belki pek çoğunuz nar çiçeği çayının faydaları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Ama bilmeyen okurlarımız da mutlaka vardır. Hem sizlere yeniden hatırlatmak, hem de bimeyen okurlarımızı bilgilendirmek üzere Nar çiçeği çayının yararları ve hazırlanışı konusunda bir araştırma yaptık.

Nar Çiçeği Çayının Faydaları
Nar Çiçeği Çayının Faydaları

Nar Çiçeği Çayı,Nar Çiçeği Çayının Faydaları,Nar Çiçeği Çayının Yararları,Nar Çiçeği Çayı Nasıl Hazırlanır,Nar Çiçeği Çayının Hazırlanışı,Nar Çiçeğinn Diğer Adı
Nar çiçeğinin bilinen diğer adı hibiskustur. Hibiskusa, yani nar çiçeği, tıpkı nar gibi son derece faydalı bir bitkidir.Ekşimsi tadından dlayı ekşi çay olarak adlandırılan nar çiçeği çayı, zayıflamaktan tutun da cilt güzelliğine kadar pek çok fayda sağlamaktadır. Nar çiçeği bitkisini aktarlardan rahatlıkla temin edebilirsiniz. Kolayca bulunabilecek bir bitkidir.  Şimdi Gelelim Nar Çiçeği Çayının Faydaları konusuna ..
* Nar çiçeğinin içerisinde barındırdığı yüksek C vitamini sayesinde, özellikle kış aylarında grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanmaya riskinizi en aza indirir.
* Aynı zamanda antibiyotik ve antioksidan özellikler taşıyan bu bitki vücudunuzu baştan yenileyecek özelliklere sahiptir.
* Nar çiçeğinin bu iki özelliği, bağışıklık sisteminizin güçlendirilmesine de oldukça büyük katkılar sağlar.
* Nar çiçeği vücuttan her türlü iltihabın temizlenmesine de yardımcı olan bir btkidir. Nar Çiçeğini kaynatıp ağzınızda 1-2 dakika bekletirseniz diş etlerinize de iyi geldiğini fark edeceksiniz.
* Yapılan araştırmalara göre, özellikle böbrekten iltihabın giderilmesinde iddialı olan bu bitkinin kanserli hücre sayısını azalttığını ve mide kanserinin tedavisinde yardımcı olabileceği tespit edilmiştir.
* Yüksek antioksidan içeriğiyle anti-aging etki gösteren bu harika bitki ölü hücreleri yenileme gibi sihirli bir özelliğe sahip. Düzenli tüketiminde ise cildinizin parlaklığını arttırmaya yardımcı olacağından hiç şüpheniz olmasın.
* Nar Çiçeği bitkisinin vücuttaki kireçlemeyi önleyici özelliği vardır. Eğer sizin de  kireçlenme probleminiz var ise,nar çiçeği bitkisiyle bu problemi vücutlarından söküp atabilirsiniz.
* Nar Çiçeği Bitkisi barsakları da temizler.
* Kan şekerini düzenler.
* Yüksek tansiyon hastalarına iyi gelir.
* Kolesterolün düşürülmesine yardımcı olur.
* Sindirim Problemlerinin giderilmesnde etkilidir.
* Barsak yara ve iltihaplanmalarını da tedavi edici özelliğe sahiptir.
* Nar çiçeği, bağırsaklardaki kurtları ve solucanları da temizler.
* Kan şekerini dengelediğinden dolayı ani tatlı isteklerini  engeller.
* Kilo vemenize yardımcı olur.
Nar Çiçeği Çayı Nasıl Hazırlanır,Nar Çiçeği Çayının Hazırlanışı
Bu kadar çok faydası bulunan bu muhteşem bitkiyi nasıl kullanacağınız konusuna gelelim dilerseniz.
1 tutam kuru nar çiçeğini 1-2 fincan kaynamış suya atarak 4-5 dakika demleyebilir ve içerisine tarçın, limon, karanfil ekleyerek tüketebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında bulunduğumuz bugünlerde sıcak çay tüketmekten hoşlanmayanlar, nar çiçeği çayı demlendikten  sonra soğuk olarak da tüketebilirsiniz. Özellikle zayıflamak isteyen okurlarımıza önermiz, günde 1-2 fincanı aşmadan sıcak olarak nar çiçeği çayını tüketmeleri olacaktır. Yemklerden 30 dakika önce içilmesi daha uygundur. Uygun diyet program ile desteklenmelidir.
Nar Çiçeği Çayı,Nar Çiçeği Çayının Faydaları,Nar Çiçeği Çayının Yararları,Nar Çiçeği Çayı Nasıl Hazırlanır,Nar Çiçeği Çayının Hazırlanışı,Nar Çiçeğinn Diğer Adı

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Nar Çiçeği Çayının Faydaları ve Hazırlanışı” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar