Nar Kabuğu Çayı Nasıl Yapılır ?

Nar Kabuğu Çayı Nasıl Yapılır ?
Nar Kabuğu Çayı,Nar Kabuğu Çayı Yapılışı,Nar Kabuğunun Faydaları,Nar Kabuğu Nasıl Kurutulur,Nar Kabuğu  Nasıl Kaynatılır,Nar Kabuğu Nasıl Tüketilir
Nar içindeki taneleri, kabuğu ve hatta beyaz kısmı ile nerdedeyse binbir derde devadır.. Ama ülkemizde, meyvelerin kabukları önemsenmemekte ve atılmaktadır. Nar kabuğu son derece kıymetlidir ve kesinlikle atılmaması gerekir. Bu gün sizlere nar kabuğunun faydalarından kısaca bahsettikten sonra, nar kabuğu nasıl tüketilir konusunda bilgiler vereceğiz. Tabi, bir de nar kabuğu çayı nasıl yapılır konusunu anlatacağız..

Nar Kabuğu Çayı ve Faydaları
Nar Kabuğu Çayı ve Faydaları

Nar Kabuğu Nasıl Kurutulur ?
Gölgede veya 40-50 dereceyi geçmeyecek ortamlarda kurutarak, ufaladığımız nar kabuklarını serin bir yerde saklayalım.
Nar Kabuğu Çayının Faydaları,Nar Kabağunun Faydaları
Nar kabuğu, başta kanser hastalığı olmak üzere, kalp veşeker hastalığından koruma özelliğine sahiptir. Kanser, kalp ve şeker hastalığının yanısıra, hemen hemen her hastalıktan da bizleri koruyacak güçtedir.Özellikle şeker hastaları beta hücrelerini artırır.

Nar Kabuğu Nasıl Tüketilir ?
Nar Kabuğunun çay olartak tüketilmesi makbuldür. Ama çay yapamıyorsanız, ufalanmış nar kabuğu tozunu, 1 çay ya da kahve kaşığı kadar miktarını, salata ve peynir gibi besinlere direkt olarak katarark da kullanabilirsiniz..
Nar Kabuğu Nasıl Kaynatılır,Nar Kabuğu Çayı Nasıl Yapılır ?
Kurutulmuş ve ufalanmış kabuklardan, 100 gram kaynamış suya, 2 gram nar kabuğu atarak, yaklaşık 10 dakika kaynatıp suyunu hemen her gün çay olarak tüketin.
Nar Kabuğu Çayı,Nar Kabuğu Çayı Yapılışı,Nar Kabuğunun Faydaları,Nar Kabuğu Nasıl Kurutulur,Nar Kabuğu  Nasıl Kaynatılır,Nar Kabuğu Nasıl Tüketilir

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Nar Kabuğu Çayı Nasıl Yapılır ?” hakkında 8 yorum var

 • esengul ozeker

  Peki illahi kurutulmasimi.gerwk taze nar kabugu olmuyomu

  1. admin

   kurutulması gerekli..

 • fahri

  Neden kurutulması gerekli oldugunu söyleyecek kimse yokmu? Bende merak ettim.

 • misafir

  nar kabuğunun kurutulmasının sebebi kabuğun içinde bulunan antioksidan ve faydalı vitaminlerin kurutulduğu zaman nar suyundan daha faydalı hale gelmesidir .

  1. Misafir 2

   Sayın Şeyma; kurutulmasındaki amaç içindeki bazı kimyasalların “olgunlaşma” aşamasında ortaya çıkmasıdır. Bu şekilde yağ asitleri dahil birçok önemli kimyasal madde, kuruma sürecinde ortaya çıkmaktadır. Daha basit anlatımla, zetin ya da hurma türü gıdalar bir süre bekletilirse kimyavi olarak olgunlaşmakta ve tatları değişip yenir duruma gelmektedirler. Kurutma bekletme olayı da bunun gibidir.

 • şeyma

  pek açıklayıcı değil.

 • Betül Nazlı

  Neden gram olarak yazıyorsunuz. Kaşıkla belirtseydiniz keşke.

 • Ahmet Dönmeztürk

  Peki ufalanmadan veya parça parça da kurutulması sağlanmaz mı? Yani kabuğunu parçalara ayırıp, kuruyunca da kaynatmak.

 • İlginizi Çekebilir

  Sponsor Bağlantılar