NAR-NAR SUYU- NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Kışın en güzel meyvelerinden biri olan nar, yüksek c vitamini içermesi nedeniyle kuvvetli bir antioksidandır. Kanın akıcılığını sağlayarak Kalbi kuvvetlendirir, Kötü kolesterolü azaltarak tansiyonu dengeler,Karaciğer zaafiyetini giderir, iştahı açar,Kadınlarda östrojen takviyesi sağlayarak kadın hastalıklarını ve mnepoz sıkıntılarını gidermeye yardımcı olur. mide iltihabını geçirir. B1 ve b2 vitaminleri ile kalsiyum, fosfor ve demir açısından zengin olan nar, basur (Hemoroid) tedavisinde de yarar sağlar. Narın adeta bir ‘ilaç’ olduğunu söyleyen uzmanlar, bu ‘doğal antibiyotik’in sofralardan eksik edilmemesi gerektiğini vurguluyorlar. Narın idrar söktürücü, kan yapıcı, enerji verici ve tansiyon düşürücü özelliği de var. İshale karşı da tüketilebilir. Nar meyve olarak tüketilebildiği gibi Nar suyu ve Nar çekirdeğinden yapılan nar çekirdeği yağı şeklinde de kullanılabilir.
NAR SUYU :kullananlarda damar tıkanıklıklarının büyük oranda azaldığı, tansiyonunun dengelendiği, prostat kanserine yakalanma risknin azaldığı,idrar yolu enfeksiyonlarının azaldğı, cildinde gözle görülür bir pürüzssüzleşme olduğu,kolesterol ve kan şekerinin dengelendiği görülmüştür.
NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI : Bu yağ salata ve yiyeceklerde sos olarak kullanıldığı gibi 1 fincan suya 7-8 damla damlatılarak kullanılabilir. Sağlık açısından etkisi nar ve nar suyunda olduğu gibidir. Güzellik açısından kullanı ise haricendir. Özellikle selülitli bölgelere masaj yapılarak uygulanırsa çok faydası görülür.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“NAR-NAR SUYU- NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Patates suyunun Faydaları

Patates suyunun Faydaları

29 Ocak 2017
1268

Sponsor Bağlantılar