Necef Taşının Özellikleri ve Faydaları

Günce/Aktuel 01 Ocak 2017

Şans getirdiğine inanılan Necef taşı’nın diğer isimleri, Kristal kuvars, kaya kristali ve kuvars kristalidir. Silikat kimyasal grubundan olan necef taşı, saydam ve yarı saydam olmak olmak üzere iki türdedir. Camsı parlaklıkta olan necef taşının diğer türleri, pembe kuvars, rutil kuvars ve dağ kristalidir. Ateş unsuru ile uyumu olan necef taşı, karın, kalp, taç ve alın şakraları ile uyumludur.  Kainatın sonsuz gücü ve gizli gücü olduğuna inanılan necef taşı  Koç, Boğa, Yengeç, Kova ve Balık burçları ile uyumludur. Şeffaf, beyaz ve pembe renkleri vardır.

necef_tasi

Dünya yüzeyinde geniş bir alana yayılmış olan sert ve katı bir mineraldir. Altıgen prizmalar şeklindeki kristallerden oluşur. Çoğu kez içerisinde donmuş bir su damlası bulunur ve necef taşı kırıldığında yeniden suya dönüşür. Günümüzde bile tedavi nitelikli kullanılan necef taşı oksijen ve silikon karışımından oluşmaktadır. Necef taşını üzerinde taşıyan kişiler, suçluluk, öfke, kıskançlık ve korku duygularından kurtulur. ayrıca kısırlığı önlemede de etkili olduğu artık kabul edilmiştir. Gelelim necef taşının faydalarına.

Necef Taşının Faydaları

pembe_kuvars

  • Kişinin çevresinde meydana gelen negatif enerjiyi yok eder. Pozitif enerjiyi artırır. Düşünce formlarını aktif edici özelliğe sahiptir.
  • Beyin fonksiyonlarını uyararak duygusal dengeleme sağlar.
  • Canlılık ve güç kaybına karşı koruma sağlar.
  • Sıklıkla kullandığımız ve ciddi anlamda radyasyona maruz kalmamıza neden olan cihazların yaydığı radyasyonu kendi üzerinde toplar.

rutil_kuvars

  • Zihinsel konsantrasyonu güçlendirir.
  • Tene temas edecek şekilde kıyafet altından takıldığında, diğer insanların negatif enerjisinden bizleri korur. Eğer pozitif kişiler içindeyseniz, necef taşını görünür şekilde takın. Bu sayede de pozitif enerjiyi toplamış olursunuz.
  • Necef taşının baş ağrısını hafifletici özelliği vardır.
  • Kan dolaşımının ve sindirim sisteminin sağlıklı olmasını sağladığı gibi, bu sistemlerde hastalık olması durumunda iyileşme sağlar.
  • Gözlere kartal görüşü ve gücü verirken göz sağlığını da korumaya yardım eder.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Necef Taşının Özellikleri ve Faydaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2155

Sponsor Bağlantılar