NORMAL VE KURU CİLTLER İÇİN DOĞAL BAKIM ÖNERİLERİ

1- Bir adet elmanın kabuklarını soyup mikserden geçirin.İçine 1 yenek kaşığı krema ilave edip iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürüp 15 dak beklettikten sonra ılık su ile durulayın.bir kaç uygulamadan sonra cildinizin kadife gibi yumuşak olduğunu göreceksiniz. Haftada 2 kez uygulanabilir.
2- 1 çay kaşığı glikoz, 1 yumurta sarısı, 10 cc sirkeyi iyice karıştırdıktan sonra içine krem kıvamına gelecek kadar ayçiçek yağı katıp karıştırın. Cam bir kavanozun içine koyarak buz dolabında bir gece beklettikten sonra pamuk yardımı ile cildinize yumuşak hareketlerle sürün. 30 dak. sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.
3- Bir çay bardağı dolusu gül suyunu hafifçe ısıtın. İçine 25 gr süt tozu, 1 tatlı kaşığı çiçek balı,30 gr badem yağı ekleyerek iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize iyice yedirdikten 30 dakika sonra cildinizi ya ıslak mendil ile ya da ılık su ile temizleyin.
4- 2 yemek kaşığı kremanın içine 1 yemek kaşığı çiçek balı ve mayonez kıvamına geleinceye kaadr ay çiçek yağı katarak karıştırın. Akşam yatmadan önce cildinize maske şeklinde sürüp 15 dak. bekledikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyin.
5- 2 adet havucun suyunu çıkardıktan sonra içine bir yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı katıp bir kavanozun içinde iyice çalkaladıktan sonra pamuk yardımı ile cildinize sürüp 15-20 dak. bekleyin. Cildinizi ılık su ile yıkayıp temizleyin.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“NORMAL VE KURU CİLTLER İÇİN DOĞAL BAKIM ÖNERİLERİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3807
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1581

Sponsor Bağlantılar