ÖMER COŞKUN ÇÖREKOTU NASIL KULLANILIR

Ömer Coşkun 02 Nisan 2010

Dr.Ömer Coşkun katıldığı televizyon proğramlarında hastalıkların tedavisinde ve zayıflamak,kilo vermek için ısrarla çörek otu kürünü öneriyor. iyide biz bu çörek otunu nasıl kullanacağız diyorsanız.işte cevabı burada,makalemizi okuyarak kullanım bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Çörekotu sarımsakla birlikte yendiğinde bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve vücudun kendi kendisini kolayca savunmasına zemin hazırlamaktadır. Bu uygulama sağlıklı ve hasta kişilerde koruyucu ve destek tedavi olarak büyük öneme sahiptir.
Çörekotu hiçbir tedavi ile uyumsuzluk göstermez. Hastalar tedavi sırasında da çörekotu yiyebilirler. Kanser tedavisinde ışın kullanılacaksa doktora danışılmalıdır.
Yetişkin bir kişinin günde toplam olarak elenmiş, standart tane büyüklüğünde (2-3 mm) 10 gr çörekotu yemesi yeterlidir. Çörekotunun elenip olgunlaşmamış tohumlardan ayrılma işlemi henüz yapılmadığı için günlük kullanım miktarı 15 gr olarak önerilmektedir.
Çörekotu günlük kullanım miktarı:
* 2-5 yaş arası 5 gr,
* 5-12 yaş arası 10 gr,
* 12 yaşından büyük olanlarda 15 gr dır.
Çörekotunun günlük kullanım miktarı 2 veya 3 e bölünerek aç karnına yenmelidir. Bu öğünler sabah öğle arası, ikindi vakti ve yatmadan önce olabilir.
Çörekotunun faydalı olabilmesi için tam sindirilmesi gerekir. Kişilerde hazımsızlık sorunları varsa giderilmelidir ( İlgili makale okunabilir).
Çörekotu öğütülmeden yenirse sindirilemez, öğütülerek yenmesi gerekir. Öğütülmüş çörekotu bekletilmemelidir, yağı kolaylıkla acır ( Oksidasyon) ve zararlı hale gelir. Çörekotunun öğütülmesinde elektrikli kahve değirmeni kullanılabilir, aletin zorlanmaması için uzun süre öğütme yapılmamalıdır.
Çörekotu hafif acımsı ve baharlı lezzette olduğu için kişilerin damak tadına göre yeme şeklinin geliştirilmesi gerekmektedir.
Çörekotunun bileşiminde bulunan proteinlerin sindiriminin kolay olması için aç karnına mide asidiyle doğrudan temas etmesi istendiğinden süt veya yoğurtla yenmesi önerilmemektedir
Çörekotu çiğneyerek yenirse diğer faydalarına ilave olarak ağız içi ve dişeti bakımı da yapılmış olur. Bu yeme şeklinde dut kurusu veya kuru siyah üzüm birlikte yenerek tat düzenlemesi yapılabilir.
Yeni öğütülmüş çörekotu bekletilmeden rendelenmiş elma veya armuda karıştırılarak veya 2 yemek kaşığı çorba ile yenebilir. Bu maksatla taze sıkılmış meyve suyu da kullanılabilir. Çocuklara az miktarda muhallebi ile karıştırılarak yedirilebilir veya çocukların sevdiği bilinen gıdalara karıştırılarak verilebilir.
Şeker hastası olmayanlar pratik olması açısından 1 haftalık çörekotu kullanım miktarını bir defada öğütüp bekletmeden bal veya tahin-pekmeze karıştırarak yiyebilirler. Bunun için 100 gr çörekotu öğütülür, bekletmeden 300 gr bal veya 150 gr pekmez ve 200 gr tahine karıştırarak yenebilir. Bu karışım cam kavanozda serin bir yerde güneş ışığı görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Çocukların kolay yemesi için bu karışıma kakao ilave edilebilir.
Belirtilen özellikler dikkate alınarak, kişiler kendilerine uygun çörekotu yeme şekilleri geliştirebilirler.
Not:
1-Öğütülmüş olarak hazır satılan çörekotu kesinlikle yenmemelidir, çok zararlıdır.
2- Çörekotu hamilelik döneminde yenmemelidir. Doğuma bir hafta kala başlanıp emzirme süresince yenirse anne ve çocuk sağlığı açısından çok faydalıdır.
3-Çörekotu yeterli miktarda omega-3 ihtiva eder, ilave olarak omega-3 takviyeli gıdalar yenmemelidir.
ÖMER COŞKUN ZAYIFLAMA;
İkballe şifalı yemekler programına, konuk olarak katılan Ömer coşkun, zayıflamak ve kilo almak isteyenler için, çok fayda sağlayan bitkisel önerilerde bulundu. Zayıflamayı ve kilo almayaı sağlayan mucize bitki çörekotu, kullanım şekilleri ile, zayıflamak isteyenlere, kilo verdiriyor. Kilo almak isteyenleri ise, şişmanlatıyor.Bu öneriler ;
ÖMER COŞKUN ZAYIFLAMA; 1 tatlı kaşığı Çörekotu, yemeklerden 30 dakika önce yenir. Zayıflamak için çok faydalıdır.
ÇÖREKOTU İLE KİLO ALMA; 1 tatlı kaşığı öğütülmüş çörekotu, 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırılarak, yemeklerden sonra yenir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ÖMER COŞKUN ÇÖREKOTU NASIL KULLANILIR” hakkında 4 yorum var

 • zeliha

  merhaba hocam benim sağ gözümde melanousdan kaynaklanan morluk var doğuştan…ergenlikten sonrada yüzümün sağ tarafında oto newsden kaynaklanan morluk var doktorlar hastanede tedavisinn mümkün olmadığını lazerle tedavi olabileceğimi onunda garantisinin olmadığınısöylediler…acaba siz ne önerirsiniz? bitkisel bir tedavi yöntemi var mı

 • mervan

  Salam

 • selam hocam

  meme ca ameliyatı oldum kemoterapi aldım fakat karaciğerde yağlanma ve büyüme meydana geldi bitkisel olarak maydanoz kürü devedikein ve çörek otu kullanmaya başlamak istiyorumfaydalı mıdır şimdiden çok teşkkürler

 • nuray

  iyi günler ben kilo almaya çalışıyorum çörek otunu günde kaç ögün yemeliyiz teşekkürederim

 • İlginizi Çekebilir
  Ömer Coşkun Cilt Beyazlatma

  Ömer Coşkun Cilt Beyazlatma

  12 Şubat 2015
  1903

  Sponsor Bağlantılar