PORF DR OSMAN MÜFTÜOĞLUNDAN ZAYIFLAMAK İSTEYENLERE ÖNERİLER

Prof Dr Osman Müftüoğlundan zayıflamak isteyenler için öneriler ;
*8-10 kilodan fazla kilo vermeyi planlıyorsanız ve sağlık sorunlarınız varsa ya da düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız, zayıflama programına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
*Doktorunuz, yapacağınız diyet, buna bağlı kilo kaybınızla ilgili genel sağlık ve tıbbi durumunuzu değerlendirecektir. Doktorunuz zayıflamanız için gerekenler ve akla yakın, en doğru hedefler konusunda da size önerilerde bulunacaktır.
‘Çok düşük kalorili bir diyet’ uyguluyorsanız kesinlikle bir doktorun gözetimine girmelisiniz.Doktorunuz hızlı kilo kaybetmekle çok önemli yararlar sağlayacağınız bir sağlık sorununuz olduğunu belirtmediği sürece, zayıflama programı, yavaş ve düzenli kilo vermeyi hedeflemelidir.
* Kalori alımını sınırlayan diyetlerin birçoğuyla ilk 1-2 hafta hızlı kilo verilir. Ama bu kayıp büyük ölçüde glikojen ve sıvı kaybıdır. Başlangıçtaki hızlı sıvı kaybı, normal kalorili beslenmeye dönüldüğünde aynı hızla geri alınır. Seçtiğiniz program zayıflamada akılcı ve kalıcı, doğru hedefler koymalıdır. Sekiz-on kilodan fazla kilo vermeyi planlıyorsanız ve sağlık sorunlarınız varsa ya da düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız, zayıflama programına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.
* Doktorunuz, yapacağınız diyet, buna bağlı kilo kaybınızla ilgili genel sağlık ve tıbbi durumunuzu değerlendirecektir. Doktorunuz zayıflamanız için gerekenler ve akla yakın, en doğru hedefler konusunda da size önerilerde bulunacaktır. ‘Çok düşük kalorili bir diyet’ uyguluyorsanız kesinlikle bir doktorun gözetimine girmelisiniz.Doktorunuz hızlı kilo kaybetmekle çok önemli yararlar sağlayacağınız bir sağlık sorununuz olduğunu belirtmediği sürece, zayıflama programı, yavaş ve düzenli kilo vermeyi hedeflemelidir.
* Kalori alımını sınırlayan diyetlerin birçoğuyla ilk 1-2 hafta hızlı kilo verilir. Ama bu kayıp büyük ölçüde glikojen ve sıvı kaybıdır. Başlangıçtaki hızlı sıvı kaybı, normal kalorili beslenmeye dönüldüğünde aynı hızla geri alınır. Seçtiğiniz program zayıflamada akılcı ve kalıcı, doğru hedefler koymalıdır.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“PORF DR OSMAN MÜFTÜOĞLUNDAN ZAYIFLAMAK İSTEYENLERE ÖNERİLER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar