PROF.DR. AHMET MARANKİDEN MENEPOZ İÇİN CİVANPERÇEMİ

Prof Dr Ahmat Maranki 04 Kasım 2008

Menepoz, kadınlar için en zor dönemlerden bir tanesidir. Menepoz döneminin başlangıcından ititbaren, ateş basma, terleme, depresif nöbetler, huzursuzluk gibi pek çok şikayet yaşanabilir. Bu durumlar için, mutlaka kadın doğum uzmanı ile görüşüp gereken tedavi ve önerileri almanız sizin açınızdan çok faydalıdır. Tabi yardımcı tedaviler hakkında da doktorunuzun fikrini sormanız sizin yararınıza olacaktır. Eğer, doktorunuz da yardımcı yöntemler onaylıyor ise Prof Dr Ahmet Marankiden Civanperçemi kürünü hemen sizlerle paylaşalım.
* Bu kürümüzü, hem ay hem de banyo şeklinde kullanabilirsiniz. İkisi bir arada çok daha faydalı olacaktır.
ÇAY İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :

* 1/2 tatlı kaşığı ince kıyılmıl ivanperçemi,
* 1 bardak kaynamış su
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Civanperçemini suyun içine atın ve 10 dak. demlendirin. Çayımızı süzdükten sonra aç karnına şeker veya tatlandırıcı kullanmadan 2 ile 5 bardak arası için. Günlük 5 bardağı aşmayın.
Süzüldükten sonra tatlandırmadan aç karnına veya öğün aralarında günde 2-5 bardak içilir.
BANYO İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :
* 2-3 avuç kuru civanperçemi,
* 1 Lt soğuk su
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Civanperçemini 3 saat soğuk suda bekletin. Sonra, bu karışımı bir taşım kaynatıp süzün. Banyo küvetini 37 dereceyi geçmeyecek şekilde su ile doldurun. Kaynattığımız bitki su karışımını hazırladığınız banyo suyuna ekleyin.Bu su ile 15 dakika banyo alın. Banyodan sonra 15-20 dakika dinlenin. Haftada 2-3 kez bu banyoyu tekrarlayabilirsiniz.
FAYDALARI : Günlük çay içiminizi de aksatmadan 4 haftalık bir kür düzenlediğinizde Civanperçeminin menapoz sıkıntıları üzerindeki olumlu etkisinin fark edileceğini belirten uzmanlar Civanperçemini gebelik sürecinde kullanılmamasını öneriyorlar.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“PROF.DR. AHMET MARANKİDEN MENEPOZ İÇİN CİVANPERÇEMİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar