Rastık Çekmenin Faydaları

Neredeyse, insanlığın tarihi kadar eski bir uygulama olan rastık çekmek, kadınların eski çağlardan bu tarafa uyguladığı en önemli güzellik sırlarından bir tanesi aynı zamanda. İster adına rastık deyin, ister sürme deyin, kadınların gizemli bakışlarının sorumlusu olan bu makyaj kalemi, aynı zamanda faydalı da . Öncelikle sizlere rastık ve sürme nedir sorusunun cevabını verelim. Rastık ve sürme kadınların kaşlarını biçimlendirmek gözlerini belirginleştirmek için kullandıkları doğal bir makyaj malzemesidir.  Rastık çekmenin faydalarından en çok bilineni, gözü korumasıdır.  Dr Ender Saraç da, rastık ve sürme çekmenin göz sağlığı açısından son derece faydalı olduğunu belirten isimlerden bir tanesi. Bir TV programında sürme çekmenin faydaları/yararları konusunda hanımlara bilgiler veren Ender Saraç, pek çok bilim adamının da rastık çekmenin faydaları/yararları konusunda hem fikir olduğunu söylemişti.
Dr. Ender Saraç rastık ve sürme hakkında bilgilendirdi ve faydalarını anlattı. Makalemizin bu günkü konusu da tahmin edebileceğiniz gibi rastık çekmenin faydaları/yararları konusu üzerine olacak. Dr Ender Saraç tarafından anlatılan sürme çekmenin faydaları nelermiş hep birlikte göz atalım.

rastik_ve_surme_cekmenin_faydalariRastık ve Sürmenin Çekmenin Faydaları/Yararları

Rastık ve sürme çekmek, alttan gelen güneş ışınlarına karşı göz için koruyucu bir görev üstlenmektedir. Bunun dışında, gözün iltihaplanmasını engeller ve göz yaşı kanalına kadar koruyucu bir tabaka oluşturur. Gözün iltihaplanma riskini en az indirir. Dr Ender Saraç’ın belirtmiş olduğu bir diğer fayda ise, rastık ve sürme çekmenin, gözdeki zararlı maddeleri incelterek gözdeki çapaklanmayı gidermesi.  Rastık ve sürme çekmek gözlerin daha iyi görmesine de fayda sağlar. Ayrıca rastık ve sürme çekmek yaşlı kişilerde ve çocuklarda göz damarlarını besleyici görev üstlenmektedir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Rastık Çekmenin Faydaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
6291
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1665

Sponsor Bağlantılar