Rimel Fırçası İle Manikür Nasıl Yapılır ?

Manikür yaptırmak kadınlar için güzelliğin ve bakım yapmanın vazgeçilmez bir parçası. Ama manikür yaparken hijyen kurallarına uymak mutlaka ve mutlaka şart. Bu sebeple de dışarıda manikür yaptırmak yerine, evde kendinizin manikür yaptırması daha sağlıklı olacaktır. Evde manikür nasıl yapılır şekline arama motorlarında arama yaparsanız pek çok öneri ile karşılaşabilirsiniz. Biz ise bu makalemizde sizlere rimel fırçası ile evde manikür nasıl yapılır konusundan bahsedeceğiz. Farklı bir manikür yapma şekli olsa da oldukça etkili olduğundan emin olabilirsiniz. Manikür yapmanın püf noktalarını rimel fırçası ile manikür yapma konusunda çok daha kolay uygulayabilirsiniz. Evde kolay manikür yapımı için sizlere rimel fırçası ile manikür nasıl yapılır konusunu anlatmaya başlayalım.

Evde Manikür Yapımı,Evde Manikür Nasıl Yapılır,Rimel Fırçası İle Manikür Yapımı,Kolay Manikür Yapımı, Evde Manikür Yapmanın Püf Noktaları

Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi, evde manikür yapımı daha sağlıklı ve daha hijyenik bir bakım işlemidir. Dışarıda yaptıracağınız manikür işlemi ciddi hastalık risklerini de beraberinde getiriyor. Hijyen ve sterlizasyon kurallarına uyulmadığı taktirde başta Hepatit hastalıkları olmak üzere pek çok bulaşıcı hastalık kapma riski taşıyor. Bu sebeple evde manikür yapmak isteyen okurlarımıza evde manikür nasıl yapılır, rimel fırçası ile manikür yapımı,kolay manikür yapmanın püf noktaları konusunda bilgiler vereceğiz.

rimel_fircasi_ile_manikur_nasil_yapilir

Evde Rimel Fırçası İle Manikür Nasıl Yapılır ?

Eski bir rimel fırçasını sabunlu su ile güzelce yıkayıp temizleyin. Ya da boş rimel fırçası edinin. Ayrıca katikül giderici kremlerden de bir tane evinizde bulundurun. Bir de katikül ittirici aparat edinin. Artık evde manikür yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle içine elinizin sığabileceği genişlikte bir kap ile ılık su hazırlayın ve manikür yapacağınız yere hemen yanınıza bırakın. Ardından katikül giderici kremi tırnak etinin üzerine sürün. Kremin kullanım talimatında yazan süre kadar bekleyin. Bekleme süresinin sonunda önceden hazırladığınız ılık suyun içine elinizi koyun ve tırnak etlerinin yumuşaması için 5 dakika bekleyin.  Elleriniz suyun içinde iken, rimel fırçası ile tırnak etlerini nazik bir şekilde fırçalayın. Katikül ittirici aparat ile tırnak etlerini yavaşça ittirin.  Manikürünüz bitti bile. Sıra artık oje sürme aşamasına geldi. Öncelikle dilediğiniz renkteki ojeyi 1 kat sürün. Kuruduktan sonra ikinci kat ojeyi de sürüp manikür işlemini tamamlayın. Üstelik tırnak etlerinin kesilmemesi de  istenmeyen enfeksiyonları önlemek açısından çok daha sağlıklı olacaktır. Haftada 1 veya 2 defa aynı şekilde manikür yapabilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Rimel Fırçası İle Manikür Nasıl Yapılır ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
4421
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1615

Sponsor Bağlantılar