Sabah Aç Karnına Yenilmemesi Gereken Sebze ve Meyveler

Sağlık 17 Mart 2017

Sabah kahvaltısı günü en önemli öğünüdür. Ama bazı zamanlar vaktimiz kısıtlı olduğundan bazı sebze ve meyvelerle sabah kahvaltısını geçiştiririz. Fakat bu hızlı şekilde kahvaltıyı meyve ve sebzelerle geçiştirmek, bize fayda yerine zarar getiriyor. Bu sebeple kahvaltıyı geçiştirmek yerine sıkı bir kahvaltı yapmak ve sağlığımızı düşünmek zorundayız. Bu günkü makalemizde, sabah kahvaltısı niyetine kesinlikle yenmemesi gereken sebze ve meyveler konusunda bilgiler vereceğim. Bir nevi meyvelerin zararları da denilebilir.

Muzlu Yoğurt

muzlu_yogurt

Sabahları aç karnına muzlu yoğurt tüketmek bazı kardio vasküler hastalıklara neden olabilir. Bunun yanı sıra aç karnına tüketilen yoğurt faydalarından bir kısmını kaybediyor. Yoğurt yemek istiyorsanız yatmadan hemen önce veya yemeklerden 2 saat sonra yemek en güzeli.

Portakal

portakal

Aç karına yenilen portakal gastrit gibi mide hastalıklarına veya alerjik sorunlara neden olabiliyor.

Hurma ve Domates

hurma_ve_domates

Aç karnına yenile hurma ve domates mide rahatsızlıklarına neden olabiliyor.

Dondurma

dondurma

Aç karnına dondurma yemek pek çok sindirim sistemi rahatsızlığına neden olabilir.

Asitli İçecekler

asitli_icecekler

Günlük hayatta zaten yeteri kadar tükettiğimiz asitli içecekler aç karnına içildiğinde, pankerasın gerekli şeker miktarını ölçmesini engelliyor ve ani kan şekeri yüksekliğine neden oluyor. Ayrıca vücudun asit baz dengesi bozuluyor.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sabah Aç Karnına Yenilmemesi Gereken Sebze ve Meyveler” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar