Saç Bakım Sırları

Saç bakımı hemen hemen herkse için önemlidir. Kadın ya da erkek fark etmez. Çünkü saçlar görüntümüzün de güzelliğimizin de önemli bir unsurudur. Saç bakımı erkekler için de önemli olmakla beraber bayanlar için ayrı bir önem taşımaktadır Saç bakımı konusunda pek çok ürün kullanan veya doğal saç bakımı yapmak ,için evde zaman ayıran bayan okurlarımız için, evde saç bakımı konusunda dünyada pek çok bayanın kullandığı saç bakım sırlarından bir kaç tanesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Siz de eğer kendinize has saç bakım sırlarını bizlerle ve okurlarımızla paylaşmak isterseniz, mutlaka yorum kısmına yazmalısınız. Hem biz, hem de diğer okurlarımız, sizlerin fayda gördüğü saç bakım sırlarından istifade etmiş oluruz. Hanımlar evde doğal saç bakımı yaparak, daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirler. Üstelik evde doğal saç bakımı sayesinde bütçelerini de korumuş olurlar. Eğer siz de saç bakımına önem veren ve saç bakım sırları konusunda doğal ama yeni yöntemler keşfetmek istiyorsanız, bu makalemizi mutlaka okumanızı öneririz. Dünya ülkelerinde hanımların yaptıkları evde doğal saç bakımı yöntemlerinde bir veya bir kaç tanesi mutlaka sizin için de uygun olacaktır diye düşünüyoruz. Sözü fazla uzatmadan hemen sizlere saç bakım sırları hakkında bilgiler vermeye başlayalım..

Saç Bakım Sırları

sac_bakim_sirlari

Saç bakım sırları konusunda dünya üzerinde pek çok ülkede uygulanan ve doğal olduğu kadar, saç bakımı konusunda da çok fayda sağlayacak olan bir kaç farklı saç bakım sırrı paylaşmak istiyoruz.

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolu

Romanyalı bayanlar, saç rengini açmanın doğal yolunu bulmuşlar. Saç renginin açmanın doğal yolu, onlar için, saç bakım kreminin içine 1 kaşık bal eklemekten geçiyor. Bu yöntem saç rengini açmanın doğal yolu olduğu gibi, aynı zamanda saçları beslemenin ve daha parlak olmalarını sağlamanın da en doğal yolu.

Yumuşak Saçlar İçin Saç Bakım Sırları

Saçlarınızın yumuşak olması için size iki farklı ülkede uygulanan iki farklı doğal saç bakımı formülü vermek istiyoruz. Öncelikle Kolombiyalı bayanların uyguladığı yöntemle başlayalım. Kolombiyalı bayanlar saçların yumuşak olması için 2 adet yumurta akını mango posası ile karıştırıp saçlarınız sürüyor ve 15 dakika bekledikten sonra saçlarını yıkıyorlar.  Sıra  Brezilyalı bayanların saçların yumuşak olması için uyguladığı formülü vermeye geldi. Brezilyalı bayanlar, saçların yumuşak olması için,  Kakao yağı ile hazırladıkları maskeyi saçlarına sürüp, 30 dakika bekledikten sonra, hindistan cevizi suyuyla saçlarını yıkıyorlar.

Saçların Parlak Olması İçin Doğal Yöntem

evde_dogal_sac_bakimi

Saçların parlaklığı sağlıklı olmasının göstergesidir. İtalyan hanımlara saçların parlak olması için, zeytinyağı kullanıyorlar. Zeytinyağını saç diplerini uygulayıp tarakla tarıyorlar ve 15-20 dika bekledikten sonra, şampuanla saçlarını yıkıyorlar. Alman bayanlar ise saçların parlak olması için, yarım litre birayı ılık suyun içine karıştırıp, kuru saça sprey şişesi yardımı ile püskürtüyorlar. 20 dakika sonra da saçlarını şampuanla yıkıyorlar. İskoç bayanlar ise saçların parlaması için, şampuan yerine papatya çayı kullanıyorlar. Guyana’da ise hanımlar saçların parlaması için omega 3 yönünden çok zengin olan sardalya tüketiyorlar.

Saç Kırıklarına Doğal Çözüm

Saç kırıkları hanımların saçları ile ilgili en çok şikayet ettikleri konuların başında yer alıyor.Peki saç kırıklarına doğal çözüm nedir derseniz cevap Jamaika ve Arjantin kadınlarından geliyor. Saç kırıklarına doğal çözüm olarak kaktüs suyu kullanan Jamaika kadınları bu yöntemin çok işe yaradığını savunuyorlar. Saç kırıklarına doğal çözüm bulmuş olan bir diğer dünya kadınları ise Arjantinden. Arjantin kadınları, saç kırıklarını önlemenin saçı nemlendirmekten geçtiğini düşünüyorlar ve bunun için kullandıkları şampuanın içerisine bir kaç damla aloe vera suyu ekliyorlar.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Saç Bakım Sırları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3809

Sponsor Bağlantılar