SAÇ DÖKÜLMESİ VE SAÇ BAKIMINDA KULLANILAN BİTKİSEL YAĞLAR

Saç Dökülmesi ve Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar
Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Yağ,Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Yağlar,Saç Dökülmesi İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar,Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar,Saç Bakımı İçin Bitkisel Yağlar

Saçlar, gerek mevsim değişikliği, gerek bazı hastalıklar gerekse, bakımsızlık yüzünde dökülebilir. Önemli olan dökülen saçların yerine yenisi gelmesidir. Ama, eğer, dökülen saçların yerine yenisi gelmiyor ise, o zaman kel kalma riski ortaya çıkar. Bu makalemizde, saç dökülmeleri ve saç bakımında kullanılan şifalı yağlar konusunda sizleri aydınlatmak istiyoruz.

Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel YağlarSaç Dökülmesi İçin Bitkisel Yağ,Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Yağlar,Saç Dökülmesi İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar,Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar,Saç Bakımı İçin Bitkisel Yağlar
Sarımsak yağ: Sarımsak köklerinin basınç farkından yararlanak, ısıtma işlemi olmaksızın işlev gören Süper Kritik Sistemin (SSC) kullanımıyla elde edilir. Sarımsağın yapısında bol miktarda su (%65), fruktoz içeren karbonhidratlar (%26-30), kükürt bileşikleri (%1,1-3,5), protein (%1,5-2,1), lif (%1,5) ve serbest amino asitler bulunur. Sarımsak ayrıca yüksek miktarda saponin, fosfor, potasyum, kükürt, çinko, orta miktarda selenyum, A ve C vitaminleri ile az miktarda da kalsiyum, magnezyum, sodyum, demir, manganez ve B kompleks vitaminlerini içerir.
Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır : Cilde masaj yapmak suretiyle uygulanabilir. Haftada 2 kez 2 bardak suya 10-12 damla damlatılarak kullanılabilir.Spreyleme şeklinde tüm saça sürülür.Saçlarda canlandırıcı etki gösterir.
Çam Terebenti Yağı: Çam terebenti yağı çam ağacı reçinesinin buhar distilasyonu yöntemi kullanılarak damıtılmasıyla elde edilmektedir.
Çam Terebentin Yağı Nasıl Kullanılır :  Saç diplerine masaj yaparak veya şampuana (200 ml) 15-20 damla eklenerek uygulanabilir.
Biberiye Yağı : Biberiye uçucu yağı, biberiye yapraklarının, buhar distilasyonu ile elde edilmektedir.
Biberiye Yağı Kullanımı : Sabit yağlara eklenerek masaj yapılabilir.
Hindistan cevizi yağı : Kurutulmuş hindistan cevizi meyvelerinin soğuk preslenmesi ile elde edilmektedir. Filipinlerde üretilen hindistan cevizi yağı yağ fabrikalarında işlenerek yemeklerde kullanılmaktadır Bununla beraber, Hindistan ve Srilanka bölgelerinde saç şekillendirmede ve beslemede kullanılmaktadır.
Hindistan cevizi yağı Kullanımı : Cilde masaj yapmak suretiyle uygulanabilir.
Tatlı badem yağı: Badem tohumlarının soğuk preslenmesi ile elde edilmiştir. Yüksek miktarda protein, oleik ve linoleik esansiyel yağ asitleri( omego-6 ve omega-9) ve A vitamini içeriğine sahiptir. Kullanımı:Cilde masaj yapmak suretiyle uygulanabilir.Seyrek saçlara sahip olanların sıklıkla kullanması tavsiye edilir.
Jojoba Yağı: Jojoba meyvelerinin soğuk preslenmesile elde edilmektedir. Jojoba yağı yağ asidi ve esterlerinden oluşmaktadır, doymamış yağ asitlerince zengindir.
Jojoba Yağı Kullanımı: Cilde masaj yapmak suretiyle uygulanabilir.
Isırgan Tohumu Yağı: Isırgan tohumlarının soğuk preslenmesi ile elde edilmiştir. %30 oranında protein, değişen oranlarda palmitik, stearik doymuş yağ asitleri, oleik asit (omega 3), linoleik asit (omega 6), linolenik asit (omega 9) doymamış yağ asitleri ve oligo şekerler, mineral ve vitaminler ihtiva etmektedir.
Isırgan Tohumu Yağı Kullanımı: Cilde masaj yapmak suretiyle uygulanabilir.
Avakado yağı: Avakado çekirdeklerinin sıvı distilasyon yöntemi kullanılarak ekstrakte edilmesinden elde edilmektedir. Avakadoyağı A, B1, B2, pantothenik asit (B5), D, E vitaminleri ile lesitin ve yağ asitlerince zengindir. Avakado yağı çok hızlı bir şekilde cilde nüfuz etmektedir, bu sebeble masaj yağı karışımlarında çok iyi bir taşıyıcı yağdır.
Avakado yağı Kullanımı : Cilde masaj yapmak suretiyle uygulanabilir.
Susam yağı: Susam tohumlarının soğukta sıkılması ile elde edilmektedir. İçeriği, E, A ve B kompleksi vitaminler ile demir ve kalsiyum minerallerini oleik, linoleik, stearik, palmitik ve miristik yağ asitleri ve antioksidatif etki gösteren bileşiklerce zengindir.
Susam yağı Kullanımı: Cilde masaj yapmak suretiyle uygulanabilir.
Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Yağ,Saç Dökülmesi İçin Bitkisel Yağlar,Saç Dökülmesi İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar,Saç Bakımında Kullanılan Bitkisel Yağlar,Saç Bakımı İçin Bitkisel Yağlar

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SAÇ DÖKÜLMESİ VE SAÇ BAKIMINDA KULLANILAN BİTKİSEL YAĞLAR” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
5775

Sponsor Bağlantılar