Saç Rengini Doğal Yollarla Açmak İçin

Saç rengini açmak isteyen okurlarımız için, en doğal tarifleri vermeye devam ediyorum. Saç renginden memnun değil iseniz ve biraz saç rengini açıp daha sarı renkte saç istiyorsanız bu tarifimizi denemenizi öneririm. Tarçın ile saç rengini açmak mümkün. Evet yanlış okumadınız. Saç rengini açmak isteyen hanımlar, evlerimizde sıklıkla baharat olarak kullandığımız ve sağlığımız için çok faydalı olan tarçını tercih edebilirsiniz. Tarçın ile saç renginizi en az iki ton açabilir ve boya veya kimyasal kullanmadan, daha açık renk saçlara sahip olabilirsiniz. Kimyasal maddeleri kullanıp da saçlarınıza zarar vermek istemiyorsanız, saç rengini açmak için doğal yöntemleri deneyin. Şimdi sizlere tarçın ile saç rengini açmakta kullanılacak malzemeleri sayalım. Ardından da saç açma işini nasıl yapacağınızı anlatalım.

tarcinla_sac_rengini_acmak_icin

Tarçın İle Saç Rengini açmakta Kullanılacak Malzemeler

  • Saç kremi,
  • Toz tarçın,
  • Saç Bonesi,

Tarçın İle Doğal Yoldan Saç Rengini Açmak İçin

İşleme ilk olarak saçlarınızı ıslatmakla başlamanız gerekmekte. Ardından da bir kabın içerisinde, saç kremi ve toz tarını karıştırın. Krem ve tarçının miktarını saç uzunluğuna ve gürlüğüne göre kendiniz ayarlayabilirsiniz. Hazırladığınız krem ve tarçın karışımını, ıslatmış olduğunuz saçlarınızın her yerine eşit miktarda sürün. Saçınızı saç bonesi ile kapatıp, 6-8 saat kadar bekletin. Ardından da bol ılık su ve saç tipinize uygun bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Eğer bu şekilde 6-8 saat bekleyecek vaktiniz yoksa diğer tarifimizi uygulayabilirsiniz. Bunun için ; 2 yemek kaşığı balın içine yeterli miktarda saf zeytin yağı ve 1 yemek kaşığı toz tarçın ekleyin.  Karışımı saçınıza sürüp, 30 dakika bekletin. Bol ılık su ve saç tipinize uygun bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Haftada 2 defa uygulayın.

tarcin_sac_rengi

Önemli Uyarı :

Tarçın alerjik reaksiyonlara sebep olabilecek bir baharattır. Saçlarınıza uygulamadan önce,istenmeyen sonuçlara maruz kalmamak için kolunuzun iç kısmında bir deneme yaparak alerjik bir reaksiyon olup olmayacağını test etmenizde fayda var.

Papatya Suyu İle Saç Rengini Açma

Bitkilerle Saç Rengini Değiştirme

Saç Rengini Açmak İçin Doğal Yöntem

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Saç Rengini Doğal Yollarla Açmak İçin” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
5178

Sponsor Bağlantılar