Saç Simülasyonu Nedir?

Günce/Aktuel 21 Haziran 2017

Son dönemlerde dökülen saçlar için farklı alternatifler gündeme geldi. Şu sıralar bu alternatiflerden en gözde olanı saç simülasyonu. Peki son dönemlerde saçları dökülmüş olanlar için iyiden iyiye kurtarıcı olan Saç simülasyonu, nedir? Öncelikle belirtmem gerekir ki, saç simülasyonu saç ekim yöntemi değildir. Fakat saç ekim yöntemleri ile birlikte kullanılabilir olduğundan saç ekimi ve saç simülasyonu aynı zamanda birlikte yapılabilir.

sac_simulasyonu

Saç simülasyonunun bilinen diğer ismi, saç mikropigmentasyonu ya da saç dövmesidir. Saç similasyonu cerrahi gerektirmeyen kellik giderme yöntemi olarak tanımlanabilir. Saç simülasyonu/ saç dövmesi yönteminde gerçek saç kökleri ile kıl yapısı taklit edilerek özel cihazlar yardımı ile kelleşen bölgeye epidermal mikropigmentasyon yani dövme yapılmaktadır. Saç simülasyonı, özellikle saç kıran gibi sorunlarda, saç kıran gelişen bölgenin kamuflajı açısından son derece etkili bir yöntemdir.

sac_similasyonu

Saç simülasyonu, kısa saçlarda ok daha başarılı sonuçlar veren bir işlemdir. Ayrıca saç similasyonu, saç ekimi işleminden sonra, yeterli sıklıkta ekim yapılmadığından şikayetçi olan kişilerde ara boşlukları kapatmak amacıyla, saç efekti şeklinde kullanılabilir muhteşem bir yöntemdir. Saç simülasyonu uygulama işleme işleminin süresi uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Ortalama süre 30 dakika ila 3 saat arasındadır. Saç simülasyonu yapılan kişi işlemden sonra günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Aynı gün ılık su ile saçlarını yıkayabilir. Saç simülasyonu hemen sonuç alınabilen bir işlem olduğundan saç ekim yöntemine göre uzun süreler beklemenize gerek kalmayan bir işlemdir. ayrıca eski dikişli yöntem ile alınan saç ekim işlemindeki dikiş izlerini kapatmanın en kolay ve güzel yoludur.

sac_similasyonu_sac_dovmesi

Saç Simülasyonunun kalıcılık süresi ortalama olarak 2-3 senedir. Saç simülasyonu işlemi özel cihazlarla yapılır ve kişiye özel tek kullanımlık iğnelerle uygulanır. Saç simülasyonu sırasında kullanılan boyalar özel boyalar olup, sağlık üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Saç simülasyonu yapılacak ortamın steril olması ve işlemin hızlı bir şekilde yapılması gerekir. Saç simülasyonu yapılmış bir alana, sonrada istenirse saç ekim işlemi de uygulanabilir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Saç Simülasyonu Nedir?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar