SAĞLIKLI VE PARLAK BİR CİLT İÇİN

Çok yorgun olduğumuz zamanlarda ılık bir duş alarak yorgunluk atmak herkese çok iyi gelir. Vücut sağlığı açısından da düzenli duş almak önemlidir. Çünkü duş gözenekleri açarak gereken temizliği sağladığı gibi kan dolaşımını düzenler. Küçük bebeklerin de sık sık yıkanmasını öneriri ki doktorlar daha sağlıklı ve çabuk büyüsün diye.
Günde bir kez alınacak ılık duş, vücudun yorgunluğunu alarak cildin daha sağlıklı olmasını sağlıyor.
Özellikle sıcak yaz günlerinde, cilt temizliğine çok daha fazla önem gösterilmesi gerekli. Aşırı duş almanın cilde zararlı olduğu yönündeki inanışlar kesinlikle yanlıştır. Günde bir kez alınacak ılık duş, vücudun yorgunluğunu alarak cildi temizler. Ayrıca kan dolaşımını düzenleyerek, daha güzel ve sağlıklı olmasına yol açar. Duş sonrasında cildin kurumamasına özen gösterilmesi gerekir. Duş sırasında kullandığımız asitli sabunlar cilde zarar verebilir.Bu yüzden asitlerden arındırılmış, nötr sabunlar ve jeller kullanılmasını daha uygun olacaktır.Deriye rahat bir nefes aldırmanın en kolay yolu, günde bir kez duş almaktır. Sağlıklı bir cilt istiyorsak, nötr sabun ve jel dışında ürünler kullanılmamalı. Bunun yanı sıra duş sonrasında, cildin kurumasını önlemek için deriye mutlaka nemlendirici kremler uygulanmalı.Lif ve keseden uzak durun. Deri üzerinde, zararlı maddelerin içeriye nüfuz etmesini engelleyen bir katman (manto) bulunur. Bu katmanın tahriş edilmesi bazı deri hastalıklarının ortaya çıkmasınıa neden olur.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SAĞLIKLI VE PARLAK BİR CİLT İÇİN” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
3877
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1585

Sponsor Bağlantılar