Sanal Pos ve Opencart Hayatımızın Vazgeçilmezleri Haline Geldi

Günce/Aktuel 20 Kasım 2016

Sanal pos sistemi ile alışveriş son dönemlerde oldukça revaçta. İnternet üzerinden E Ticaret sitelerinin çoğalması ile birlikte, sanal pos cihazları da hızla hayatımıza girdi. Peki nedir bu sanal pos ? Alışveriş yaptığımız mağazalarda nasıl kredi kartını cihaza okutup ödeme yapabiliyorsak, fiziksel pos cihazlarının internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılan türlerini de Sanal Pos adı verilmektedir. Sanal pos işlemlerinde, müşteri e ticaret sistemlerinden alışveriş yaptığında kredi kartı bilgilerini sisteme girerek ödeme yapar ve bu bilgiler sayesinde, sizin ödemeniz ilgili e ticaret kişisinin hesabına geçer.  Sanal pos kişilerin internet üzerinden alışveriş yaptıktan sonra fiziksel cihaz teması olmadan online olarak ödeme yapmaya imkan sağlar.

sanal_pos

İnternet üzerinde alışverişlerde en çok kullanılan sistemlerin başında opencart gelmektedir. Opencart internet üzerinden satış yapmakta kullanılan PHP tabanlı bir E-Ticaret scriptidir. Ücretsz bir yazılım olması nedeni ile de çok tercih edilmektedir. Sürekli geliştirilmeye açık oması neden ile açık kaynaklı olarak kullanıma sunulmuş olan opencart sistemi, pek çok kişinin yazılama kod ekleyebilmesinden sürekli gelişmektedir.

Opencart’ın en çok tercih edilmesinin sebeplerinin başında, hiç internet ve kod bilgisi olmayan kişiler tarafından da kolaylıkla kullanılabilir olması gelmektedir. Kişiler opencart ve sanal pos ile kolaylıkla e-ticaret haytına başlayıp kendisine ait bir müşteri kitlesi oluşturabilir.

opencart

Opencart ile dilediğiniz kadar ürün girişini e ticaret sitenize yükleyerek sayısız bayi ve kategori oluşturma şansına sahip olabilirsiniz. Üstelik opencartta bulunan pek çok dil seçeneği ve farklı ülkelere ait para birimleri ile de daha fazla bir müşteri kitlesine hitap etme olanağı bulursunuz. Ürünlerinizin satışını internet üzerinden yaparken, sanal pos ile de satmış olduğunuz ürünlerin ödemesini online olarak kendi hesabınıza aktarabilirsiniz. Yani bütün bunlardan da anlaşılacağı gibi opencart sanal posla birlikte hayatımızın ve moder zamanının en vazgeçilmez unsurlarından birisi olmaya aday.

 

Etiketler: ,
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sanal Pos ve Opencart Hayatımızın Vazgeçilmezleri Haline Geldi” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2258

Sponsor Bağlantılar