Sarımsak Tozu Yapmanın Kolay Yolu

Pratik Bilgiler 01 Haziran 2017

Kolesterolü ve kan basıncını düşüren, şekeri dengeleyen, iltihap giderici özelliği olan ve daha pek çok fayda sağlayan sarımsak tozunu dilerseniz evde kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz. Hem son derece lezzetli, hem çok faydalı ve hem de kolay hazırlanabilen sarım tozunun evde yapımı ile ilgili pratik bilgiler sunacağım sizlere. Sarımsak tozu sarımsağı korumak ve en sevdiğiniz yiyecekleri lezzetlendirmenin kısa yoludur.

Evde Sarımsak Tozu Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

evde_sarimsak_tozu_yapimi

  • Dilediğiniz Kadar Sarımsak

Evde Sarımsak Tozu Yapımı

Sarımsak dişlerini baştan ayırın ve soyun. Soyduğunuz sarımsak dişlerini ince dilimler halinde kesin. 150 derecede ısıtılmış fırında kesmiş olduğunuz sarımsakları kuruyuncaya kadar ısıtın. Sarımsakların kuruduğunu anlamak için elinizle bastırın ve yumuşak kolay dağılır bir kıvamda olmadığına dikkat edin. İyice kurumuş olan sarımsakları soğuması için bir kenara alın. Soğumuş olan sarımsakları bir kahve ya da baharat değirmeni yardımıyla çekin. Eğer değirmen yok ise havanda ezebilirsiniz. Hazırladığınız sarımsak tozunu cam biz kavanozun içine koyup, kuru ve serin bir yerde saklayın. İlk 2 hafta boyunca kavanozu her gün çalkalayın. Bu sayede sarımsak tozunun içinde nem kalmaz ve küflenmeyi önlemiş olursunuz. Sarımsak tozunu sarımsak mevsiminde yapın. Tüm sarımsak dişlerinin tamamen soyulduğundan emin olun. Sarımsak dişlerinin arkasında bulunan sert kısımları çıkarın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sarımsak Tozu Yapmanın Kolay Yolu” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
OPENCART SANAL POS

OPENCART SANAL POS

14 Mayıs 2019
1088
Nehir Turları

Nehir Turları

07 Mayıs 2019
877

Sponsor Bağlantılar