ŞEKERİ YÜKSELTEN VE DÜŞÜREN BESİNLER

Sağlık 20 Kasım 2008

Şeker hastaları için, beslenme hayati önem taşır. Hayatları sürekli olarak, beslenma diyetiyle geçen şeker hastaları için, yapılan araştırmalarda, yenilebilecek ve yenilemeyecek besinler bir kategori halinde düzenlenmiş. Şeker hastalığı olan kişilerin, mümkün olduğu kadar glisemik indeksi düşük besinlerle beslenmesi, sağlık açısından faydalıdır. Sırayla, şekeri düşüren ve yükselten besinlere bir göz atalım isterseniz.
ŞEKERİ DÜŞÜREN BESİNLER : Yapılan araştırmada, posalı yiyeceklerin glisemik indeksi düşük olduğundan şekeri düşürdüğü belirlenmiş. Bu besinlere bazı örnekler, Kuru fasulye, nohut, mercimek, bulgur, kepekli ekmek, elma, armut, light süt ve yoğurt, makarna ve  portakal gibi besinlerin glisemik indeksleri düşüktür. ŞEKERİ YÜKSELTEN BESİNLER : Glisemik indeksi yüksek olup, şekeri yükselten besinlere örnekler,patates, pirinç, havuç, muz, kavun ve üzüm, kuru üzüm, kuru kayısı ve kuru erik gibi kuru meyvelerdir.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ŞEKERİ YÜKSELTEN VE DÜŞÜREN BESİNLER” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar