SELÜLİT NEDİR ?

Pek çok yazımızda, selüliti yenmenin doğal yollarını anlattık. Bu yazımızda ise; selülitin ne olduğunu anlatmaya çalışacağız. Düşmanı tanımak, onu yenmenin yarısıdır. Selüliti tanırsak, nasıl başa çıkacağımızı da daha kolay buluruz, diye düşünüyorum.
Deri altı yağ hücrelerinin, gereğinden fazla miktarda büyüyerek; kan ve lenfatik dolaşım üzerine baskı yapması sonucunda; dolaşımın bozukluğu meydana gelir. Bozulan dolaşım, deri altı dokularında sıvı birikimine ve bağ dokuların yeteri derecede beslenememesine yol açar. Bu da deride selülit görünümüne neden olur.
SELÜLİTİN SEBEPLERİ :
Selülit görünümü, genetik faktörlere, hormonal düzensizliklere, yanlış beslenmeye, aşırı strese, hareketsizliğe ve yorgunluğa bağlı olarak ortaya çıkar. Selülit 4 derecedir. 0-1-2-3 olmak üzere sınıflandırılmıştır.
NE YAPILABİLİR ?
Bölgesel yağlanma ve selülit görünümünün hafifletilmesi için spor, sağlıklı beslenme ve bol su içilmesi gerekliliği, herpimiz tarafından bilinen bir konu artık.  Fakat, yukarıda da belirttiğimiz gibi,  vücutta en zor yakılan yağ, tip 3 yağ olan bölgesel yağlardır. Spor yapılmaya başladığında, 45.dakikadan itibaren, bölgesel yağları hedef alarak sonuç alınmaya başlanabilir. Bu da, yoğun günlük yaşantımızı düşününce, uygulanması zor bir yöntem.
Burada önemli olan konu, selülitlerin mutlaka tedavi edşlmesi gerektiğidir. Çünkü, tedavi edilmeyen ve ilerleyen selülitler, çok şiddetli ağrılara neden olabilir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SELÜLİT NEDİR ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
4751

Sponsor Bağlantılar