ŞEMS ASLANDAN KOLESTEROL DÜŞÜRÜCÜ YAŞAM ŞERBETİ

KOLESTEROL DÜŞÜRÜCÜ
KOLESTEROL DÜŞÜRÜCÜ

13 Haziran 2010 tarihinde, kanal 7 de yayınlanmakta olan Serdemin Mutfağı programına konuk olarak katılan Şems Aslan, yaşam şerbeti terifi verdi. bu tarif, Japonların sürekli kullandığı ,evlerinden hiç eksik etmediği bir karışımdır.
MALZEMELER:
*2 bardak ceviz içi,
*1 kg. çilek(ahududu veya böğürtlen de olur),
*1 kg. yeşil elma,
*2,5 kg. şeker,
*1 bardak su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Önce şeker ve suyu tencereye koyup kaynamaya bırakın.Cevizi havanda yağı çıkıncaya kadar ezin. Çilekleri yıkayın ve küçük parçalar halinde doğrayın. Elmaları  yıkayın  ve kabuklu şekilde küçük küçük doğrayın. Ezilmiş ceviz ile, doğranmış çilek ve elmaları karıştırıp elinizle sıka sıka yoğrurun. İyice ezilip biribirine karşıncaya kadar 5-10 dakika kadar bu işleme devam edin. Sonra şerbeti ocaktan alıpı üzerine ilave edin. 1 saat bekletip tülbentten süzün. İyice ezerek süzün ki meyvelerin özü iyice çıksın.bu karışımı hergün sabah akşam 1 er çay kaşığı kullanın fazla kullanmayın. Çocuklar ve yaşlılar da kullanabilirler.1 ay boyunca düzenli kullanın. Vücudunuzdaki ve cildinizdekİ değişimi fark edeceksiniz.
Bu karışımı buzdolabında saklayın.
FAYDALARI: Kolesterolün düşmesine, zayıflamaya, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına, tansiyona, tiroide ve cilt güzelliğine çok faydalı olur. Ayrıca vücuttaki radyosyanun atılamasınada çok etkilidir.Çok yüksek oranda antioksidan içeren bir karışımdır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“ŞEMS ASLANDAN KOLESTEROL DÜŞÜRÜCÜ YAŞAM ŞERBETİ” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar