SİGARANIN CİLDE ZARARLARI

Sağlık 22 Şubat 2010
SİGARANIN CİLDE ZARARRLARI

Sigara, tepeden tutun, tırnağa kadar, bedenimizin her noktasına zarar. ÖZellikle cilt üzerindeki olumsuz etkileri, çok çok fazla. Cildin 2 büyük düşmanından birincisi, aşırı güneş ışığı, diğeri ise, sigara. Sigaranın cilt üzerindeki olmsuz etkileri ;

* Sigara içmek, cildin çok hizli bir sekilde yaslanmasina neden olur. Sigara içmek vücuttaki kolajenin tekrar üretimine engel olur, ciltteki suyu yok eder, göz ve agiz çevresinde çizgiler olusmasina, o bölgelerin büzüsmesine neden olur. Ayrıca, elastin üretimini de zarar ugrattigindan, cildin esnekligini kaybettirir.
* Nikotinin kan damarlarini daraltmasi ve cilde giden oksijen ve besin degerlerinin minimuma indirmesi nedeniyle, sigara içenlerin cansiz ve soluk benizli bir dis görünüsleri olmaktadir.Ayrıca, sigara içmekten dolayı, vücutta artan karbon monoksit, ciltteki oksijeni yok etmektedir.
* Sigara içmek, akcigerleri ve diger organlari tahrip etmektedir, ayni zamanda vücudun C vitamini depolarini yok etmektedir. C vitamini, cildin kendini onarmasi için gereken vitaminlerden biridir, Ayrıca sigara içerken olusan asirici sicaklik da cildi tahris eder.
* Sigara içmekle, hem vitamin depolarını, hem de kolojen dopolarını yok ettiğinizi bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SİGARANIN CİLDE ZARARLARI” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar