SİGARAYI BIRAKTIKTAN SONRA KİLO ALMAMAK İÇİN

Sağlık 28 Ekim 2008

Pek çok insan sigarayı bıraktıktan sonra, boşluktan ve stresten dolayı aşırı ve gereksiz yemeye başlar ve kilo allır. Ama belirli bir düzen uygularsanız ve biraz dikkatli davranırsanız sağlıklı yaşamanın yanında formunuzu da korumuş olursunuz. Şimdi gelin beslenme alışkanlığınızı değiştirerek nasıl kilonuzu koruyacağımıza birlikte bakalım. Bu öneriler sadece sigarayı bırakanlar için değil kilo vermek isteyen ve formda kalmak isteyen herkes için yararlı olacaktır.
1– Meyve yemek nedense hep yemek yedikten sonra yenilir diye düşünülür. Meyveleri yemeklerden yarım saat önce yemelisiniz. Yemeklerden 3 saat sonrasına kadar bir daha meyve yenmemeli.
2– Yemeklerden 5–10 dak önce su için. Yemek süresince bir daha su içimeyin.
3– Öğünlerde bir tür yiyeceklerle diğer türden (Protein ve karbonhidratları ) bir arada yemeyin. Öğün menülerinizi bu kurala göre benimserseniz çok daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca, Öğün aralarında meyve yeme alışkanlığı edinin.
4– Yemeklerde bol yeşil salata yiyin.
5– Beyaz ekmek yerine esemr ekmek tüketin.
6– Çay ve kahvenizi şekersizveya tatlandırıcı kullanarak için.
7– Porsiyonlarınızı azaltın. Sofradan doymadan kalkmayı alışkanlık haline getirin.
8– Her fırsatta yürüyün ve merdiven inip çıkın.
9– Haftada 2–3 kez tempolu yürüyüşler yapın.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SİGARAYI BIRAKTIKTAN SONRA KİLO ALMAMAK İÇİN” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar