Sivilce Çıkmasını Önlemek İçin Ne Yapmalı ?

Ergenlikte daha fazla olmak üzere, hayatın hemen hemen her döneminde ciltte çıkan ve gerçekten de siniz bozucu bir durum olan sivilceler önlenebilir mi dersiniz? Ya da sivilce çıkmasını önlemek için ne yapmalı ? Bu günkü makalemizde hem bayanları hem de erkekleri yakından ilgilendiren bu küçük sorun hakkında sizlere önemli ipuçları vereceğiz. Sivilce çıkmasını engellemek için yapmanız gerekenler konusunda etkili öneriler sunacağız. ergenlik dönemini atlatmış yetişkinlerde de sıklıkla görülen sivilceler, ergenlik dönemindekinden çok daha inatçı oluyorlar. Üstüne üstlük ergenlik döneminde sivilceleri olsun olmasın, yetişkinlik döneminde çıkan sivilceler kişiler açısından son derece sinir bozucu bir durum haline geliyor. Bu sinir bozucu küçük iltihap kesecikleri için ne yapmak gerekir peki ?

Sivilcelerin Çoğalmasını Önlemek İçin-Sivilce Çıkmasını Önlemek İçin Ne Yapmalı- Sivilce Çıkmasını Engellemek İçin Yapmanız Gerekenler

Öncelikle sizlere hatırlatmak istediğimiz konu, gebelik ve ergenlik gibi geçici dönemlerde, hormon dengesinin değişmesine bağlı olarak ciltte yağlanma artışından dolayı sivilceler oluşabileceği ve bu durumun geçici bir durum olduğu. Eğer gebelik ve ergenlik gibi geçici bir dönemde değilseniz ve yüzünüzde çıkan sivilcelerden şikayetçi iseniz, sivilce çıkmasını ve çoğalmasını önlemek için bir takım tedbirler almanız gerekir. Bu tedbirlerden en çok işe yarayanlar konusunda sizler için bir derleme yaptık.

sivilce_cikmasini_engellemek_icin_ne_yapmali

Sivilceleri Azaltmak İçin Ne Yapmak Gerekir ?

  • Cilt temizliğine önem vermeniz birinci kural. Sabah ve akşam cilt temizleme ürünleri ile cildinizi temizleyin ve fazla yağından arındırın.
  • Yüzünüzü yıkadıktan sonra, havlu ile çok sert hareketler uygulayarak değil, kibar kibar tampon yapar şekilde cildinizi kurulayın. Cildinizi ovalayarak veya çok sert şekilde kurulamak, ciltteki sivilcenin çoğalmasına ve dağılmasına neden olabilir.
  • Cilt bakımına özen göstermeniz faydalı olacaktır. Özellikle nemlendirici krem kullanmayı ihmal etmeyin. Ama kullandığınız nemlendirici yağsız olmalıdır.
  • Cildinizde çıkan sivilceleri sıkmayın, patlatmayın ya da ovalamayın. Bu tür davranışlar sivilcelerin artmasına neden olabileceği gibi, cildinizde iz kalmasına da neden olabilir.
  • Beslenme cilt güzelliği ve sağlığı açısından en önemli konulardan bir tanesidir.  Bu sebeple beslenmenize dikkat etmenizde fayda vardır. Özellikle çok baharatlı, acılı gıdalardan uzak durmanızı öneriyoruz.
  • Sivilcelerden kurtulmak adına, her duyduğunuz ya da gördüğünüz ürünü denemeyin. Cilt bakım ürünleri konusunda kesinlikle uzmanına danışın.  Bu şekilde en doğru ve en güvenilir ürünü kullanma imkanına kavuşursunuz.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Sivilce Çıkmasını Önlemek İçin Ne Yapmalı ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
4902
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1617

Sponsor Bağlantılar