SÖĞÜT AĞACI KABUĞU

Şifalı Bitkiler 05 Kasım 2008
Söğüt yazın bizleri serinleten ve sulak yerlerde yetişen bir ağaç türüdür. Ama sadece seinletmekla kamıyor. Kabuklarıylada şifa dağıtıyor. Vücutta oluşan iltihaplanmalarda söğüt kabuğu çok iyi geliyor.
Aslında bu tedavi taaaa Hipokrat zamanından beri kullanılan bir tedavi. Eski zaman kaynaklarına göre, Eski Sümer ve Mısır kayıtlarında söğüt ağacı kabuğunun ağrı ve ateş tedavisinde kullanıldığı ile ilgili bilgiler yer almaktadır. M.Ö. 5.YY’da Yunanlı doktor Hipokrat söğüdün ilaç olarak kullanımından bahsetmiştir. Amerika yerlilerinin de söğüdü tedavi amacıyla sık sık kullandığı bilinmektedir.
Söğüt ağacı kabuğundaki aktif madde Salisin’dir. Kristal formu ilk olarak 1828’de Fransız eczacı Henri Leroux tarafından izole edilmiştir. Saf formu İtalyan kimyager Raffaale Piria tarafından elde edilmiştir. Suda çözündüğü zaman asit özelliği gösterdiğinden (ph 2.4) Salisilik asit olarak adlandırılmıştır. Söğüt Kabuğunun Romatizmal hastalıklarda yaygın kullanılıp sonuç alındığı görülmüştür.
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“SÖĞÜT AĞACI KABUĞU” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar