Stres Çarkı Bazı Ülkelerde Yasaklandı

Günce/Aktuel 04 Mayıs 2017

Bir kaç gün önceki bir makalemde herkesin elinden bir türlü bırakamadığı stres çarkı hakkında bilgiler vermiştim. Rengarenk ve sürekli dönen bu çark, çoluk çocuk herkesin elinde. Sadece ülkemizde değil, dünyanın pek çok ülkesinde de kullanılan stres çarkı, bazı ülkelerde yasaklandı. Özellikle çocuklar açısından sakıncalı bulunan stres çarkı neden yasaklanmış bakalım.

stres_carki_fiyati

Amerika ve Birleşik Arap Emirliklerinde, özellikle de ilkokul çağındaki çocukların dikkatinin dağılmasına neden olduğu gerekçesi ile yasaklanan stres çarkının ülkemizde ve tüm dünyada kullanıcı sayısı hızla artıyor. Modern tespih olarak da gündeme gelen stres çarkı için uzmanlardan da uyarıda bulunuyor. Çocukların aldıkları stres çarkını sınıfa götürmeleri nedeniyle sorunlar yaşanmaya başlandığını ifade eden uzmanlar velileri de bu konuda uyarıyor.

stres_carki

Stres çarkının çıkardığı ses nedeni ile insanları rahatlattığını ve bu yüzden de stresini aldığını belirten bazı kişilere karşın pek çok uzman, ailelerin de masum bir oyuncak olduğunu düşündüğü stres çarkı hakkında aileleri uyarıyor. Stres çarkının dikkat eksikliği, hiperaktivite, anksiyete ve otizm gibi sorunlarda kaygıyı azalttığı belirtilse de göz alıcı renklere sahip olması nedeni ile dikkati dağıttığını söyleyen uzmanlar mevcut.

7’den 70’e Herkesin Elinde Gördüğümüz Stres Çarkı Nedir?

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Stres Çarkı Bazı Ülkelerde Yasaklandı” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2109

Sponsor Bağlantılar