STRESSİZ BİR HAYATA NE DERSİNİZ ?

Sağlık 16 Ekim 2009

Stres ve stresle yaşamak, günlük hayatımızın bir parçası haline geldi neredeyse. Stresi tamamen yok etmek, elbette mümkün değil. Ama, stresle başa çıkmayı bilmek, en az stresi hayatımızdan atmak kadar önemli ve büyük bir başarı. sizlere, stresle başa çıkmanın yollarından bahsetmek istiyoruz.
YORGUNLUK İÇİN : Başınız ağrıyor ve kendinizi yorgun hissediyorsanız yatağa uzanın. Başınızı yatağın ucundan aşağı doğru sarkıtın. Birkaç dakika bekleyin. Başınızı yastığa koyun. Bu yöntem, bölgedeki hücrelerin harekete geçmesini sağlar ve daha canlı görünürsünüz. Ardında da 1 kase üzüm yiyin.
RAHATLAMAK İÇİN : Rahatlamak istiyorsanız burnunuzdan derin nefes alıp bırakın. Daha etkili sonuç için, derin nefes alırken, bir burun deliğinizi parmağınızla bastırıp tek delikten nefes alın. Aynı işlemi diğer burun deliğiniz için de uygulayın.
Diğer bir öneri ; Portakal içerikli parfüm, losyon, bitkisel yağları koklamak mucizeli biçimde rahatlamanızı sağlayacaktır. Taze bir portakalı koklamak ya da yemek aynı etkiyi yaratacaktır.
BOYUN AĞRILARI İÇİN : Boyun ağrılarınızı gidermek için kafa derinize parmak uçlarınızla yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Boyun ağrınız kısa süre içinde geçecektir. Bu yöntem, kafa derinizde kan akışını hızlandırdığı için cildinizin de parlamasını sağlar.
GERGİNLİK İÇİN : Kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlarda, bileklerinize birkaç dakika boyunca soğuk su ya da buz küpü tutun. Soğukluk, gerginliğini alacaktır.
SIRT AĞRILARI İÇİN : Sırtınız ağrıdığında size masaj yapacak biri yoksa tenis topundan yardım alabilirsiniz. Tenis topunu yere koyup üzerine sırt üstü uzanın. Topu hareket ettirmeye çalışın. Bu sayede sırtınıza masaj yapmış olacaksınız.
ENERJİNİZİ ARTIRMAK İÇİN : Bütün enerjinizin bitip tükendiğini, hiç gücünüzün kalmadığını hissettiğinizde, sıcak-soğuk duş alın. Banyoda girdiğinde ilk olarak,soğuk suyla yıkanmaya başlayın. Yavaş yavaş, ısıyı artırın. Bir anda, soğuk suyu açıp şok etkisi yaratın. Kan dolaşımınız hızlanacak ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.
ÖNEMLİ UYARI : Eğer, hamile iseniz; şok duş yöntemini, kesinlikle uygulamayın.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“STRESSİZ BİR HAYATA NE DERSİNİZ ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar