Tırnak Şekline Göre Oje Seçimi Yapmanın Püf Noktaları

Kadınların vazgeçilmezi arasında yer alan ojeler bakımlı ellerin de bir numaralı anahtarıdır. Oje seçimi yaparken, beğendiğiniz renklere göre değil de tırnak yapınıza göre seçim yapmanız çok daha doğru olacaktır. Çünkü herkesin tırnak yapısı bir değildir ve başkasının elinde çok beğendiğiniz oje sizin elinizde aynı etkiyi yaratmayabilir. Tırnak yapısına göre oje seçmeniz ellerinizi ve tırnaklarınızı çok daha bakımı ve güzel gösterecektir. Şimdi gelelim tırnak şekline göre oje seçimi nasıl olmalı konusuna.

Kısa ve Küt Tırnaklar İçin Oje Seçimi

oje_secimi

Kısa ve küt tırnaklara sahipseniz, metalik renkler ve parıltılı toprak tonları sizin için idealdir. Çünkü bu renk tonlarındaki ojeler tırnakların keskin uçlarını yumuşatır ve aynı zamanda tırnaklarınızın olduğundan daha uzun görünmesini sağlar.Parıltılı toprak tonları ve metalik renkler tırnaklarınızın keskin uçlarını yumuşatır ve aynı zamanda daha uzun bir görüntü verir. Kısa ve küt tırnak şekline sahip olanlar mavi ve siyah tonlarındaki ojelerden kesinlikle uzak durmalıdır.

Kısa ve Yuvarlak Tırnaklar İçin Oje Seçimi

oje_secimi_yaparken

Kısa ve yuvarlak tırnaklara en çok yakışan ojeler koyu renk ojelerdir. Kırmızı ve pastel tonlarındaki ojeler sizin için idealdir. Oje sürme işlemi sırasında tırnak kenarlarına çok fazla oje sürmeyin. Bu sayede tırnaklarınız olduğundan daha ince görünecektir.

Uzun ve İnce Tırnaklar İçin Oje Seçimi

oje_secimi_yapmanin_puf_noktalari

Uzun ve ince tırnaklar oje sürülmeden de oldukça zarif dururlar. Ama  koyu bordo oje bu tırnak şeklinde muazzam güzel görünüz. Ayrıca ten rengi ve toprak rengi ojeleri de tercih edebilirsiniz. Mavi ve mor tonlarından kesinlikle uzak durmanızı öneririm. Bu renkler size çok çocuksu bir hava verecektir.

Uzun ve Geniş Tırnaklar İçin Oje Seçimi

oje_secimi_yaparken_dikkat_edilmesi_gerekenler

Eğer uzun ve geniş bir tırnak yapısına sahipseniz, pek çok renk alternatifiniz var demektir. Doğal yuvarlak hatlı tırnaklarınızın uçlarını düzleştirip küt yapabilirsiniz. Kırnak uçlarınız küt ise törpü ile biraz yuvarlak hatlara sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Tırnak Şekline Göre Oje Seçimi Yapmanın Püf Noktaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Kese Yapmanın Zararları

Kese Yapmanın Zararları

11 Şubat 2018
8911
Evde Doğal Bronzer Yapımı

Evde Doğal Bronzer Yapımı

16 Mayıs 2017
1696

Sponsor Bağlantılar