Topuklu Ayakkabı Açma Yöntemleri

ayakkabi 14 Mart 2017

Çok severek aldığınız topuklu ayakkabı ayaklarınızı sıkıyor ve geri iade etme şansınız da yok elbette. O kadar severek ve hatta aşık olarak aldığınız topuklu ayakkabılarınızı bir kenara mı atacaksınız? Ya da hiç kullanmadan ve hevesinizi almadan başkasına mı vereceksiniz? Elbette bunları yapmayacaksınız. Yapmanız gereken şey, bir kaç basit yöntem ile, topuklu ayakkabılarınızı açmak ve dilediğiniz kadar giymek. Bu gün sizlere topuklu ayakkabılarınızı evde açmanızı sağlayacak kolay yöntemlerden söz edeceğim.

Evde Giymek

topuklu_ayakkabi_modavapuru

Aldığınız topuklu ayakkabıyı esnetmenin en kolay yolu ayakkabıları bir süre evde giymeniz. Ayağın ısısını ve nemini alan topuklu ayakkabı bir süre sonra esneyecek ve daha rahat giymenize olanak sağlayacaktır. Topuklu ayakkabılarınızı esnetmek için yapmanız gereken ey, ayağınıza kalın çoraplar giyip topuklu ayakkabıları iş yaparken ya da bilgisayarda çalışırken, yani evde olduğunuz zamanlarda ayağınıza giymek.

Ayakkabılarınızı Dondurun

ayakkabi_derin_dondurucuya_konurmu

Ağzını bağlayabileceğiniz bir poşetin içine su doldurun. Poşetin akıtmadığından emin olun. Ayakkabıların hangi kısmı ayağınıza dar geliyorsa, su dolu poşeti o kısma yerleştirin. Daha sonra başka bir temiz poşetin içine içinde su dolu poşet bulunan ayakkabılarınızı derin dondurucuya koyup dondurun. Su dolu poşet buz olmaya başladığında ayakkabılarınız da esneyecek ve bu şekilde ayakkabılarınızı daha rahat giyebileceksiniz. Bir gece buzlukta beklettiğiniz ayakkabılarınızı çıkarıp, çorapla birlikte evde giyin.

Sprey Kullanın

ayakkabi_acma_spreyi

Topuklu ayakkabı aldığınızda, ayakkabıyı satın aldığınız mağazadan, ayakkabı esnetici sprey alın. Spreyin arkasında bulunan kullanma talimatına göre kullanarak ayakkabılarınızın esnemesini sağlayabilirsiniz.

Fön Makinesi Mucizesinden Faydalanın

fon_makinesiyle_ayakkabi_acma

Ayağınıza kalın çorap giydikten sonra ayakkabılarınızı da giyin. Fön makinenizi çalıştırıp ayaklarınıza tutun. Topuklu ayakkabılarınız ısınmaya başladığında ayaklarınızı hareket ettirmeye çalışın. Fön makinesini kapattıktan sonra ayakkabılarınız soğuduğunda ayaklarınızı rahatsız etmiyorsa işlem tamam demektir. Eğer ayaklarınız rahatsız oluyorsa işlemi yenileyin.

Patates Kabuklarını Deneyin

ayakkabinini_icine_patates_koymak

1-2 tane patatesin kabuğunu soyun. Özellikle ayak uçlarında acı hissediyorsanız patates kabuklarını ayakkabın uç kısmına itebildiğiniz kadar itin. Patates kabuklarını bir gece ayakkabınızın içinde bırakın.

Mutlaka Ayakkabı Kalıbı Edinin

topuklu_ayakkabi_icin_ayakkabi_kalibi

Ayak numaranıza göre ya da 1 numara büyük ayakkabı kalıbı ayakkabılarının genişlemesini sağlayacak ve ayakkabılarınızı daha rahat giymenize olanak tanıyacaktır. Ayakkabı kalıplarının işe yaraması için kalıbı ayakkabının içinde bir kaç gün bekletmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Topuklu Ayakkabı Açma Yöntemleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı Adları

Topuklu Ayakkabı Adları

26 Şubat 2017
1530

Sponsor Bağlantılar