Topuklu Ayakkabı Almanın Püf Noktaları Nelerdir ?

Kadın, Moda 21 Aralık 2016

Her kadın gibi benim de topuklu ayakkabı tutkum var. Üstelik sadece fiziki mağazalardan değil internet üzerinden ayakkabı satan sitelerden de alışveriş yapmaya bayılıyorum. Üstelik internet alışverişlerinde daha bol çeşit bulabiliyorum. Topuk ayakkabıların modellerine bakınca tarzıma uygun olan bir tane mutlaka buluyorum. Bir kaç gün önce yine internet sitelerinde alışveriş yaparken yepyeni bir ayakkabı sitesi keşfettim. Yeni keşfettiğim sitenin adı  modavapuru.com Ve modavapurundan  tam da sezonun modasına ve benim tarzıma uygun nefis bir topuklu ayakkabı aldım.  Aşağıdaki görselde aldığım topuklu ayakkabıyı sizinle de paylaşacağım.

modavapuru_online_ayakkabi_satin_al

Topuklu Ayakkabı Giymek

Topuklu ayakkabıyı çok sevmeme rağmen bazı zamanlarda topuklu ayakkabı giymekte zorlanıyorum. Çünkü sırf modeli güzel diye veya vaktim çok kısıtlı olduğundan ilk bulduğum topuklu ayakkabıyı satın alıp çıkıyorum. Biraz araştırma yapınca topuklu ayakkabı almanın da püf noktaları olduğunu gördüm. Siz blog severlerle de modavapurundan aldığım ayakkabımı ve topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları konusunu paylaşmak istedim.

topuklu_ayakkabi

Şık bir topuklu ayakkabı kadınların kendisine daha fazla güven duymasını, kendisini daha güçlü ve çekici hissetmesini sağlar. Ayrıca topuklu ayakkabının bilinenin aksine, tüm bacak kaslarını çalıştırdığı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış. İşte tüm kadınların daha sağlıklı ve istedikleri kadar topuklu ayakkabı giyebilmeleri için, çok özel püf noktaları açıklıyorum.

Topuklu Ayakkabı Satın Almanın Püf Noktaları

  • Satın aldığınız ayakkabının malzemesine ve kalitesine dikkat etmeniz çok önemlidir.Ayakkabının iç kısmının çok kaygan ve sert olmaması gerekir.
  • Aldığınız ayakkabının ayağınızın doğal yapısına uyum göstermesine dikkat etmelisiniz. Ayakkabının uzunluğu ve genişiliği ayağınızın yapısı ile orantılı olmalıdır.
  • Ayakkabı alırken akşam saatlerini tercih edin. Çünkü tüm günün yorgunluğunu taşıyan ayaklar rahat edeceği ayakkabıyı en iyi o saatte seçerler.

topuklu_ayakkabi_alirken

  • Ayak numarası yaş ilerledikçe artabilir. Bu sebeple denemeden ayakkabıyı almayın.
  • Ayakkabıyı denerken ayakta deneyin. Ayrıca her iki çiftini de denemeyi ihmal etmeyin. Bazı kişilerde her iki ayak birbirinden farklı numarada olabilir.
  • Topuklu ayakkabıyı denerken, yüksek topuk nedeniyle, ayağın ne kadar öne kaydığı çok önemli bir husustur. Topuklu ayakkabıyı giydiğinizde topuğunuzun arka kısmında bir baş parmağı sığacak kadar boşluk var ise, ayağınız çok öne kaymış demektir. Ve bu ayakkabı sizin için uygun değildir.

https://www.modavapuru.com/topuklu-ayakkabi

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Topuklu Ayakkabı Almanın Püf Noktaları Nelerdir ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1907

Sponsor Bağlantılar