Topuklu Ayakkabı İle Kolay Yürümenin Püf Noktaları

ayakkabi 09 Nisan 2017

Topuklu ayakkabı … Kadınların en büyük tutkularının başında yer alıyor. Topuklu ayakkabı için en zor durum ise, dengede yürümektir. Eğer topuklu ayakkabım olmadan çıkmam deyip de onlarla yürümekte zorlanıyorsanız bu günkü önerilerim tam size göre. Topuklu ayakkabıyla kolay yürümenin püf noktaları..

En Sevdiğiniz Topuklu Ayakkabılarınızı Giyin

topuklu_ayakkabiyla_kolay_yurumek

Alırken resmen aşık olduğunuz ama bir türlü cesaret edip giyemediğiniz ayakkabıları kutusundan çıkarıp giyme vakti geldi. Sevdiğiniz ayakkabıları giymeniz size yürüyüş konusunda öz güven sağlar. Ama elbette Satın alırken aşık cm topukları olan bir ayakkabıdan bahsetmiyorum. 6-10 cm topuklara sahip stiletto ayakkabılar daha kolay yürümenizi sağlar. Platform topuklu ayakkabıların daha kolay yürümenizi sağlayacağını da unutmayın.

Topuklu Ayakkabınızın Tabanlarına Zımpara Yapın

topuklu_ayakkabi

Yeni aldığınız topuklu ayakkabıların tabanlarına mutlaka zımpara yapmanız ayakkabıların altının kaymasından dolayı düşme olasılığını en aza indirecektir. Bu sayede daha rahat ve korkmadan yürüyebilirsiniz.

Oturup Dinlenmekten Çekinmeyin

topuklu_ayakkabiyla_kolay_yurumek_icin

Topuklu ayakkabılarla gün boyu koşturmaktan yorulmanız gayet normal. Bu nedenle gördüğünüz koltuk veya sandalyeye oturmaya çekinmeyin. arada mola verip ayaklarınızı dinlendirmeniz en doğal hakkınız.

Vücudunuzu Dik Turun

topuklu_ayakkabi_giymnin_puf_noktalari

Topuklu ayakkabılarla yürümek başlı başına bir iş zaten. Yürürken kalçanızı rahat bırakın, omuzlarınızı geri atın ve dik durun. Dik durduğunuzda yürümek çok daha kolay olacaktır emin olun.

Pratik Yapın

topuklu_ayakkabi_giymenin_puf_noktalari

Yeni aldığınız ve hiç dışarı çıkmadığınız topuklu ayakkabılarınızla evde bol bol pratik yapın. Bu şekilde ayakkabılarınızın ayağınızı vurup vurmadığını test etmiş olursunuz hem de ayakkabılar ayağınızın şekline göre uyum sağlamış olur.

Küçük Adımlar Atın

topuklu_ayakkabiyla_yurumenin_puf_noktalari

Topuklu ayakkabı giydiğiniz zamanlarda büyük adımlar atmak yerine, küçük adımlar atmayı deneyin. Acele ederseniz topuklu ayakkabılarla düşme tehlikesi yaşayacağınızı unutmayın.

Topuklu Ayakkabılarınızı Farklı Zeminlerde Deneyin

topuklu_ayakkabiyla_rahat_yurumek

Topuklu ayakkabılarınızı denerken sadece halı üzerinde değil,tş zemin, parke, çim, fayans, toprak gibi zeminler üzerinde de yürüyün. Ayakkabılarınızı farklı zeminlerde denemeniz farklı zeminlerde yürüme deneyimi elde etmenizi sağlar. Evinizin bulunduğu sokakta, yakınlardaki markete topuklu ayakkabılarla gidip deneme yapabilirsiniz.

Küçük Kazalara Dikkat Edin

topuklu_ayakkabiyla_yurumek_icin

Topuklu ayakkabılardan kaynaklanan kazalardan dolayı zor durumlara düşmemek için, dikkatli olmanızda fayda var. Çok profesyonel olan mankenlerin ve modellerin bile podyumlarda düştüğünü unutmayın.

Önce Topuk Sonra Tabanınızla Basın

topuklu_ayakkabi_giymek

Adım atarken ilk olarak topuğunuzla ardından da tabanınızla yere basın. Bu hareket dengede durmanızı sağlayacaktır. Ama bu kuralı merdiven inerken uygulamayın. Merdiven inerken topuklarınız ve ayak ucunuz aynı anda yere basmalı. Merdiven çıkarken de tüm ağırlığınızı ayak ucuna vermeye dikkat edin.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Topuklu Ayakkabı İle Kolay Yürümenin Püf Noktaları” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Topuklu Ayakkabı Adları

Topuklu Ayakkabı Adları

26 Şubat 2017
1466

Sponsor Bağlantılar