Tül Perde İle Camları Buzlu Cam Yapma

Pratik Bilgiler 31 Ocak 2017

Devir ekonomi devri. Eğer siz de evlerinizdeki camların bir kısmının veya hepsinin buzlu cam olmasını istiyorsanız, tüm camları yenisi ile değiştirmek yerine, evinizdeki tül perdeler ile dilediğiniz camı buzlu cama çevirebilirsiniz. Üstelik bu iş son derece de kolay. Gelin normal camı buzlu cama dönüştürme işlemi ne şekilde yapılırmış hep birlikte görelim.

normal_cami_buzlu_cama_cevirme

Öncelikle normal camı buzlu cama dönüştürmek için, camın ölçüsünü alın. Aldığınız ölçüye göre, tülü kesin. Tülü cama göre yerleştirin ve her yanından bantlayın. Camı tül ile kaplama işlemi bittikten sonra, bir kabın içerisine, 1 pakete yakın mısır nişastasını soğuk su ile karıştırarak seyreltin. Bu karışımı ocağa koyup koyulaşıncaya kadar pişirin. Mama kıvamına geldiğinde ocaktan indirin ve soğuması için bekletin. Soğuyan mısır nişastasını, cama bantlamış olduğunuz tül perdenin üzerine sürün. Hiç kuru yer kalmayacak şekilde tül perdenin her yerine eşit miktarda mısır nişastası ile kaplayın. Tül perdenin kurumasını bekleyin. Tül perdeye sürdüğünüz mısır nişastası kuruyunca kenarlara yapıştırdığınız bantları çıkarın. Artık camlarınız normal cam yerine buzlu cam odu. Güle güle kullanın.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Tül Perde İle Camları Buzlu Cam Yapma” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir
OPENCART SANAL POS

OPENCART SANAL POS

14 Mayıs 2019
2689
Nehir Turları

Nehir Turları

07 Mayıs 2019
2275

Sponsor Bağlantılar