Tülin Şahinden Saç Bakım Önerileri

Evde Saç Bakımı 25 Kasım 2016

Saçlar kadın güzelliğini belirleyen en önemli etkenlerden bir tanedir. Bu sebeple de düzenli olarak saç bakımı yapmak şarttır. Sizler de pürüzsüz göz alıcı ve muhteşem saçlara kavuşmak için doru saç bakım tekniklerini bilmek zorundasınız. Bu günkü makalemde Tülin Şahinden saç bakım önerilerini sizlerle paylaşacağım. Ünlülerin her daim göz alıcı ve muhteşem saçlarına nası sahip oldukları konusunda önemli ve etkili püf noktalarını makalemde bulabilirsiniz.

Tülin Şahinden Kıvırcık Saç Bakım Önerileri

tulin_sahin_kivircik_sac

Tülin Şahin farklı saç tarzları ile karşımıza çıkıyor. Ama Tülin Şahinin saçları doğal kıvırcık saç. Saçlarının kıvrımlarını ve iri buklelerini meydana çıkarmak için saç köpüğü veya saç jeli kullandığını söyleyen Tülin Şahin, saç bakım ürünlerini uygulamadan önce, ıslak saçlarını açma fırçası ile güzelce tarıyor ve ardından kullanmak istediği saç bakım ürününü saçlarına uyguluyor. Ardından bir tarak yardımı ile saçlarını yeniden tarıyor. Tara işleminin ardından elleri ile saçlarını avuçlarında sıkıp dalgaların ortaya çıkmasını sağlıyor. Eğer dışarı çıkacak ise bir vigo yardımı ile saçlarını kurutup dalgaları sabitliyor. Çıkmayacaksa da doğal halinde saçlarını kurumaya bırakıyor.

İri Dalgalı Saç Bakımı Önerileri

tulin_sahin_iri_bukleli_sac

Tülin Şahin iri dalgalı saçlar yapmak istediği zaman, ilk öncelikli işlemi ıslak saçlarına saçlarını ısıdan koruyan saç bakım ürünü kullanmak oluyor. Ardından saçlarını ön tarafa atarak güzelce saçlarını kurutuyor. Orta büyüklükte bir saç fırçası ile saçlarına iri dalgalar veriyor. Ardından saçlarını yine öne atıp, saç şekillendirici ürünler ile birlikte saçlarını iyice karıştırıyor. bu işlem saçlardaki buklelere doğal bir görünüm sağlıyor. Tülin Şahin bu konuda önemli bir püf noktasını da bizlerle paylaşıyor. İri dalgalı saç modelini yaparken kullanacağınız şekillendirici ürünü saçınızı düzelterek veya çekerek uygulamayın. Bu işlem yaptınız iri dalgaların bozulmasına ve kötü görünmesine neden olacaktır. İri dalgalı saçlarda hacim elde etmek için de hacim koruyan şampuanlardan yardım almanız işinizi önemli ölçüde kolaylaştıracak.

Düz Fönlü Saçlar İçin Bakım Önerileri

tulin_sahin_duz_fonlu_sac

Düz fönlü saç işlemine geçmeden önce, saçlarınıza yoğun nem sağlayacak ürünler kullanmanız fönün daha pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlar. Bu sayede fön çekildiğinde saçlarınız pürüzsüz ve ışıl ışıl görünür. Saçlarınız ıslakken saçlarınıza düz ve pürüzsüz görünüm kazandıracak bir ürün sürün. Ardından da saçlarınızı ısıdan koruyacak bir ürün kullanın. Bu sayede fönünüz de daha kalıcı olacaktır. Fön işlemine geçmeden önce saçlarınızı hafif kurutun. Büyük boy metal bir fırça ile saçlarınıza fön çekin. Metal fırça saçların daha parlak görünmesini sağlar. Eğer fırça kullanmıyorsanız kaliteli bir saç düzleştirici kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınız hacimli değil ise hacim kazandırmak için saç diplerine köpük sıkın. Fönden sonra da saç diplerine krepe atın. Ve krepelerin üzerine sprey sıkın. Ardından da fön makinesi ile spreyi kurutun. Son olarak saçlarının parlamasını sağlayan saç bakım bir tanesini kullanın.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Tülin Şahinden Saç Bakım Önerileri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar