Türk Filmleri ve Dizileri Nerede Çekiliyor ?

Günce/Aktuel, Tv-Sinema-Magazin 30 Aralık 2014

Hafızalarda kalan replikleri, sahneleri ve aşk hikâyeleri il çok izlenen, çok konuşulan ve zerinden uzun yıllar geçmesine rağmen hala tebessümle hatırlanan bazı dizileri ve Türk Filmleri vardır. Bu filmlerin nerede çekildiği de hep merak konusu olmuştur. Son yıllarda dizi ve film sektörü epeyce gelişim gösterdi ve insanların artık yerli filmleri daha çok tercih etmeye başladılar. Romantik filmlerden, komediye kadar, pek çok film artık arşivlerdeki yerlerini aldı ve yenileri de sırayla geliyor. Son derece kaliteli oyuncular ve güzel mekânlarda çekilen filmler de bir sahneleri veya çekildikleri mekân itibari ile de mutlaka akıllarda yer ediyor. Bu durum sadece filmler için geçerli değil. Akıllardan çıkmayan diziler de çekildikleri mekân itibari ile merak uyandırıyor. Peki, bu kadar çok sevilen ve hafızlarda yer alan Türk Filmleri ve Dizileri Nerde Çekiliyor Biliyor musunuz? İşte bazı filmlerin çekimlerinin yapıldığı mekanlar..

Aşk Tesadüfleri Sever

akin_balik

İstanbul’un göbeğinde salaş balıkçı denilince akla Akın Balık gelmeye başladı. Aşk Tesadüfleri Sever Filmi ile de pek çok kişinin uğrak yeri haline geldi. Romantizmi sevenler için ve tanımak istediğiniz kişiler olduğunda rahatlıkla gidebileceğiniz harika bir yer..

Av Mevsimi

Cem Yılmaz ve Şener Şen’in başrollerinde oynadığı unutulmaz Av Mevsimi filminde, Cem Yılmazın ağzından Hayde Gideli Şarkısını dinlediğimiz meyhane neresi dersiniz ? Bu sahne Safa Meyhanesi’nde çekildi. arada bir ihtiyaç duyanlara kaliteli bir meyhane..

Kaybedenler Kulübü

trip_v2

Kaybedenler Kulübü de pek çok sahnesi ile çok konuşulan ve akıllarda yer eden bir başka film. Bu filmdeki pek çok sahne Trip V2 de çekilmiş. Üstelik esas kızla oğlanın tanıştıkları yerde Trip V2.

Issız Adam

Bir dönem kadınların en çok ağladığı, keşfetmeyi bekleyen erkeklerin de kendilerinden çok şey bulduğu muhteşem filmi Issız Adam. Pek çok sahnesi 45’lik te çekilmiş. Özellikle Sezen Aksu’nun tükeneceğiz parçası kulaklarda kalmıştı.

İncir Reçeli

Finalinde pek çok kişinin belki de küfür ettiği nadir filmlerden bir tanesi. İncir Reçeli. Filmin bazı sahneleri Molla Aşkı Teras Cafe’de çekilmiştir.

Aşk-ı Memnu

gazebbo

Büyük bir aşk üçgeni etrafında dönen olayların anlatıldığı, yasak aşkın gözler önüne serildiği ve pek çok izleyeni ekrana bağlayan heyecanlı sahneleri ile hala akıllardan çıkmayan dizi. Aşk-ı Memnu. Bihter ve Behlül’ün kaçamak yaptığı enfes manzaralı yer neresi dersiniz ? Gazebo elbette. Dizini pek çok hatırı sayılır sahnesi Gazebbo’da çekilmiştir.

Mahallenin Muhtarları

Bir döneme damgasını vuran ve uzun yıllar herkesin severek izlediği Mahallenin Muhtarları dizi Mahallenin Muhtarları Cafe çekilmiştir.

Süper Baba

Yine unutulmaz müzikleri, duygusal ve komik sahneleri ile bir çok kişinin hafızasına kazınan süper dizi.. Bana bir masal anlat baba şarkısı ile hala hatırlanan Süper Baba. Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesin çekile bölümleri ile hatırlanmakta. O dönemde Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’ne gitmeyen kalmamıştı sanırım.

Ezel

pierre_loti

Geçmiş ve günümüzü harmanlayarak dizi haline getiren ve bu diziler için de bir başlangıç sayılan Ezel dizisinde Kenan İmirzalıoğlu ve Rahmetli Tuncel Kurtiz’in akıllarda yer eden replikleri ve sahneleri Pierre Loti’ de çekildi. Muhteşem manzara izleyenlere güzel bir hediye idi.

Medcezir

peninsula

Son iki sezonun en gözde dizilerinden olan Medcezir, dizinin tutkunları için yepyeni bir mekanın da habercisi oldu aynı zamanda. Peninsula.. Dizinin tutkunlarının son gözde mekanı. Yeni mekanlar arayanlara duyurulur.

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Türk Filmleri ve Dizileri Nerede Çekiliyor ?” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

21 Haziran 2017
2109

Sponsor Bağlantılar