Türk Kahvesi Yapmanın Püf Nokkataları?

Kadın 20 Ağustos 2013

Türk hahvesi nasıl yapılır ? konulu makalemde sizlere Türk kahvesi yapmanın incelikleri konusunda bilgiler vereceğim.  Tük Kahvesi Yapımı,Türk Kahvesi Yapmanın Püf Noktaları,Türk Kahvesi Yapmanın İncelikleri,Türk Kahvesi Yaparken,Türk Kahvesi Tarifi,Türk Kahvesi Yapmanın Sırrı konularında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabileceksiniz. Hep derler ya bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır diye.. Bir fincan kahve uzun yıllar süren dostluklara vesile.. Birde bol köpüklü ve lezzetli yapılmış ise, değmeyin keyfimize.. Ben Türk kahvesini çok severim.. Ve bu sebeplede, tadı ve kıvamı yerinde olsun isterim.. Laf aramızda, kendim de çok güzel kahve yaparım.. Bu gün sizlere, Türk Kahvesi yapmanın sırları konusunda bilgiler vereceğim. Bakalım Türk Kahvesi yapamanın Püf Noktaları Nelermiş..

Türk Kahvesi Yapmanın Sırrı ve Püf Noktaları

Türk Kahvesi Yapmanın Sırları

  • İlk olarak kahveyi ikram edeceğiniz fincan ile kaç kişilik kahve yapacaksanız, o kadar sayıda suyu cezveye koyun. Suyun soğuk olmasına dikkat edin. Sıcak su ile yapılan kahve köpürmez..
  • Ardından her bir fincan su için, 1 tatlı kaşığı kahveyi suyun içine ekleyin.
  • Kahveyi sade, orta ya da şekerli nasıl yapacaksanız ona göre şeker miktarını ayarlamalısınız. Örneğin; iki fincan orta kahve yapacaksınız; üç adet küp şeker atmanız yeterli olacaktır.Yani Kahve fincanı başına 1,5 şeker olacak..
  • Cezveyi çok kısık ateşin üzerine alıp, bir iki karıştırdıktan sonra kendi hâlinde pişmesini beklemelisiniz.Kahveyi çok fazla karıştırmak köpürmesini engeller. O sebeple de kaşığı cezvenin içinde 2-3 tur çevirmeniz yeterli olacaktır.
  • Köpüklenmeye ve köpükler yükselmeye başlayınca ocaktan alıp, bir tatlı kaşığı yardımıyla köpüğü fincanlara paylaştırmalısınız
  •  Cezveyi tekrar ocağa koyup, bir taşım daha kaynattıktan sonra fincanları doldurabilirsiniz.
  • Sıra geldi kahveleri ikram etmeye..Kahvenin yanına mutlaka su koymalısınız.. Bir de dilerseniz, fincan tabağınına küçük bir parça çikolata veya lokum koyabilirsiniz..
Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Türk Kahvesi Yapmanın Püf Nokkataları?” Konulu yazıdaki yorumlar

İlginizi Çekebilir
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1879

Sponsor Bağlantılar