Uzun Hırka Modası ve Kombinleri

Moda 21 Ocak 2015

Kış sezonunun en gözde ve en çok tercih edilen kıyafeterinden bir tanesi uzun hırka. 2015 kış sezonunda uzun hırka modası adeta furya haline dönüştü. 2015 kış modasında bohem giyim tarzı oldukça yükselişte olduğundan dolayı, uzun hırka modası da ayyuka çıktı. Renk renk desen desen, çeşit çeşit uzun hırkalar, hem vitrinleri, hem de hanımları süslemeye başladı.  2015 kış trendleri arasında en çok göze çarpan uzun hırkalar, adeta hayat kurtarır cinsten. 2015 trendlerinden alt kıyafetlerden istediğinizle uzun hırka kombini yapabilirsiniz. Tayt, pantolon, etek ve elbiselerle kolaylıkla uzun hırka kombini yapmak ve son derece de şık görünmek mümkün. Bohem tarzı seven bayan okurlarımız için uzun hırka kombinleri konusunda bir kaç öneride bulunmak istiyoruz. Önerilerimize geçmeden önce, bohem tarzı nedir konusunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Bohem tarzı, 1960’lı yılların sonunda, 1970’li yılların başında ortaya çıkan, çingenelerin hayat tarzı gibi, özgür, rahat, anı yaşamayı seven ve gezgin ruhlu insanların tarzı olarak karşımıza çıkıyor. Bohem tarzının mantığı, kıyafete fazla para harcamadan düşük bütçeli bir tarz oluşturmak. Bohem Giyim tarzı hakkında daha fazla bilgi almak için BURAYA tıklayınız.

Pantolon Uzun Hırka Kombinleri

2015_kis_modasi

Eğer soğuk bir güne merhaba demişseniz, uzun hırka kombini olarak pantolon tercih etmeniz yerinde beri karar olacaktır. Burada dikkat edeceğiniz en önemli konu yüksek belli bir pantolon ile uzun hırkanızı kombinlemek olacaktır. Yüksek belli bir pantolonun üzerine, gömlek giyerek pantolonun içine sokun veya göbek hizasında gömleğinizi düğümleyin. Eğer gömlek giymek istemiyorsanız crop top tarzında düz bir bluz tercih etmelisiniz. Uzun hırka giyecekseniz altına giyeceğiniz ayakkabının uzun olmamasına dikkat etmelisiniz.

Etek Uzun Hırka Kombinleri

uzun_hirka_kombinleri

Uzun hırkanın altına giyeceğiniz mini ya da midi bir elbise ile muhteşem görünebilirsiniz. Eteğinizin üzerine slim fit bir buluz veya gömlek giyebilirsiniz. Eğer uzun hırkayı midi etekle giyecekseniz, hırkanızın etekten uzun olmasına dikkat etmeniz gerekmekte. Ayağınıza giyeceğiniz ayakkabılar için ise tercihiniz babet veya bot olabilir. Bu tarz bir giyimle son derece şık bir görünüm sergileyebilirsiniz.

Elbise Uzun Hırka Kombinleri

uzun_hirka_nasil_giyilir

Uzun hırkanın içine elbise giyecekseniz tercihiniz kesinlikle mini elbise olmalıdır. Soğuk günlerde de uzun hırkanız sizi soğuktan koruyacaktır. Mini elbise ve uzun hırka giydiğiniz zaman ayakkabı konusundaki seçiminiz de babet, uzun çizme, postal veya yağmur botu olamalıdır.

Uzun Hırka İçin aksesuar Seçimi

Giydiğiniz uzun hırka, kıyafetlerin bütününde favori kıyafet olacağı için, aksesuarları sade modellerden seçmeniz yerinde bir karar olacaktır. Kulağınıza küçük inci küpe, boynunuzda zarif bir kolye ya da kolunuzda şık bir saat yeterli olacaktır.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Uzun Hırka Modası ve Kombinleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir

Sponsor Bağlantılar