Vücut Tipleri ve Özellikleri

Kadın 09 Eylül 2014

Vücut Tipleri ve Özellikleri
Armut Vücut Tipi,Sütun Vücut Tipi,Elma Vücut Tipi,Kum Saati Vücut Tipi,Çilek Vücut Tipi,Vücut Tipleri,Vücut Tiplerinin Özellikleri
Herkesin fiziksel özellikleri farklılık taşır. Ona göre giyinir veya ona göre pek çok şeyi belirleriz. Bu kadar farklılığın yanısıra, belirli başlı vücut tipleri vardır. Vücut tipinizi bilmek size özellikle giyim konusunda çok fayda sağlar. Aynı zamanda, forma girmenin hangi egzersizlerden geçtiğini de bilenizi sağlar. Siz vücut tipinizi biliyor musunuz ? Bu makalemzde sizlere vücut tipleri ve özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Vücut Tipleri Bayan
Vücut Tipleri Bayan

Armut Vücut Tipi,Sütun Vücut Tipi,Elma Vücut Tipi,Kum Saati Vücut Tipi,Çilek Vücut Tipi,Vücut Tipleri,Vücut Tiplerinin Özellikleri
Armut Vücut Tipi
ve Özellikleri

ülkemizde  en yaygın rastlanan vücut tiplerinden birisidir. Göbek ve basenlerde yoğunlaşan kilolara ve dar üst vücut yapısına sahip olan kadınların, fit ve güzel bir vücuda sahip olabilmeleri için sürekli spor yapmaları gerekmektedir. Porsiyonları küçük tutmaları faydalarıa olacaktır. Yemekleri yağsız yemeleri yine formda kalmalarına yardımcı olur. Sebze ağırlıklı beslenmesi gerekmektedir.
Sütun Vücut Tipi ve Özellikleri
Genellikl erkeklerin kadınları güzel bulduğunu ifade etmekte kullandıkları bir sözdür. Özellikle de bacakları uzun ve güzel olan hanımlara sütün gibi denir. Fakat bu terim vücut tipi olarak da karşımıza çıkmaktadır. Sütun Vücut Tipi dikdörtgen gövdeye, uzun bacaklara ve küt bir boyna sahip olan kadınlar için kullanılmaktadır. Bu vücut tipine sahip olan kadınların kiloları için korkmalarına gerek yoktur. Sadece küçük porsiyonlar tüketerek sağlıklı ve fit kalabilirler. Ancak bol bol yağ yakıcı içecekler tüketmelidirler.
Elma Vücut Tipi ve Özellikleri
En çok rastlanılan vücut tiplernden bir tanesi de elma vücut tipidir. Büyük bir karın, dolgun göğüsler ve karın genişliğinde basen ile tanımlanan elma vücut tipinde kilolar karın çevresinde toplanmaktadır.  Bu vücut tipine sahip hanımlar, yediklerine çok dikkat etmelidir. Çünkü vücutları kilo almaya çok müsait olup, erken sarkmaktadır. Kendinize uygun bir beslnme ve egzersiz programı ile bu problemden kolaylıkla kurtulmanız mümkündür.
Kum Saati Vücut Tipi ve Özellikleri
Adından da anlaşılacağı üzere, vücudu kum saatine benzeyen hanımlar için kullanılır. Bu vücut tipinde Kalça ve göğüsleri dolgun, bel ise inceciktir.  Bu vücut tipine sahip kadınların beslenmelerinde biraz dikkatli olmaları yetecektir. Erkeklerin en çok beğendiği iki vücut tiplerinden biri olan kum saati vücut tipine sahip kadınların, özellikle bellerini ince tutmak için bel egzersizleri yapmaları gerekmektedir.
Çilek Vücut Tipi ve Özellikleri
Çilek vücut tipini belki de pek çoğunuz duymamıştır. Çilek vücut tipine sahip kadınların gövdesi kısa, kalçası ve göğüsleri küçük, bacakları uzun olur. Bu tip vücuda sahip kadınların, yemeklerine özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü kısa gövdeleri kilo almaya oldukça müsaittir. Karın çevresi ve bel simidinin formunun bozulmaması için sürekli üst vücut bölgelerini çalıştırmaları gerekmektedir.
Armut Vücut Tipi,Sütun Vücut Tipi,Elma Vücut Tipi,Kum Saati Vücut Tipi,Çilek Vücut Tipi,Vücut Tipleri,Vücut Tiplerinin Özellikleri

Benzer İçerikler
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

“Vücut Tipleri ve Özellikleri” hakkında 0 yorum var

İlginizi Çekebilir
Diş Macunu İle Gebelik Testi

Diş Macunu İle Gebelik Testi

17 Mayıs 2017
1877

Sponsor Bağlantılar